VIDEO Slovensko sa pomoci od Azerbajdžanu nedočkalo: Wales rozhodol už v prvom polčase

Kieffer Moore dáva gól WalesuKieffer Moore dáva gól Walesu Zdroj: SITA/AP - Aziz Karimov

BAKU - Futbalisti Walesu si neskomplikovali snahu postúpiť na majstrovstvá Európy 2020 a v Azerbajdžane zvíťazili 2:0 v sobotňajšom zápase E-skupiny kvalifikácie. Súperi Slovákov v skupine rozhodli o zisku troch bodov už do prestávky.

V Bakcell Arene v Baku strelil prvý gól hostí už po desiatich minútach Kieffer Moore po rohovom kope Harryho Wilsona. Poistku pridal v 34. min práve hráč Bournemouthu Wilson, ktorý po strele Daniela Jamesa odrazenej od žrde doťukol loptu hlavou do prázdnej bránky.

Harry Wilson a jeho Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP - Aziz Karimov

Walesania sa dostali v tabuľke na 11 bodov a preskočili Slovákov na 3. mieste. Ostrovné mužstvo okolo kapitána Garetha Bala má pred záverečným zápasom doma s Maďarskom stále pred sebou imperatív zisku 3 bodov, ak chce postúpiť na ME 2020.

Gólové oslavy futbalistov Walesu Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP - Aziz Karimov

E-skupina:

Baku
Azerbajdžan - Wales 0:2 (0:2)
Góly: 10. Moore, 34. Wilson, ŽK: 40. Nazarov, 68. Šejdajev, 89. Rahimov, 90. B. Hüsejnov - 14. Ampadu, 81. Morrell, 90. Roberts, 90.+5. Matondo. Rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Azerbajdžan: Balajev - Pašajev, Mustafazada, B. Hüsejnov, Krivociuk (46. Chalilzada) - Abdullajev (64. Ramazanov), Nazarov (82. D. Hüsejnov), Qarajev, Almeida, Rahimov - Šejdajev

Wales: Hennesesey - Roberts, Lockyer, Mepham, B. Davies - Ampadu (87. Vaulks), Morrell - Bale (59. Ramsey), Wilson, James (82. Matondo) - Moore

Viac o téme: Rusko Belgicko Azerbajdžan Wales
  • Zdroj: TASR, SITA