Nervózne derby pod Urpínom prinieslo 155 trestných minút, Slovan navýšil náskok na čele

Ben Betker, Patrik Lamper a Samuel PetrášBen Betker, Patrik Lamper a Samuel Petráš Zdroj: TASR - Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 22. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy nad domácou Banskou Bystricou 2:1. Zverenci Andreja Podkonického si pripísali cenný skalp svojho regionálneho rivala a triumfovali v šiestom zápase na ľade súpera po sebe. V prvej tretine skórovali mladíci Marco Halama a Miloš Kelemen, ktorí zužitkovali chyby v banskobystrickej rozohrávke. "Barani" dokázali v 57. min už len znížiť svoje manko zásluhou Jordona Southorna. Derby bolo tradične veľmi nervózne, o čom svedčí 155 trestných minút.

Suverenný výkon predviedla na domácom ľade Dukla Trenčín, ktorá deklasovala MAC Budapešť 9:2. Najviac si bodovo polepšil kanadský obranca Graeme Mccormack, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Pre rodáka z Thunder Bay to boli vôbec prvé góly v tomto ligovom ročníku. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal aj Michal Hlinka. Trenčín sa posunul v tabuľke na piate miesto so ziskom 33 bodov.

Veľmi zaujímavé stretnutie sa odohralo aj v Nových Zámkoch, kde domáci hokejisti podľahli Michalovciam 5:6. Nováčik najvyššej súťaže viedol už v dvanástej minúte 3:0 a vyzeralo to na jeho jednoznačnú záležitosť. Novozámčania však v prostrednej časti predviedli gólový uragán a otočili skóre na 5:4. Napokon však v šiestom dueli po sebe nezískali ani bod, pretože v tretej tretine dvoma gólmi rozhodol o triumfe hostí Marek Mašlonka.

Úlohu papierového favorita potvrdil Slovan Bratislava, ktorý v domácom prostredí zdolal Nitru 4:1. Diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu čakali na úvodný gól až do 40. min, keď sa presadil Jindřich Abdul. Ďalšie góly padali až v záverečnej časti, na strane "belasých" skórovali Roman Žitný, Tomáš Zigo a Radovan Puliš - čestný úspech hostí strelil v 52. min Lane Scheidl. Zverenci Romana Stantiena zvýšili opäť svoj náskok na čele tabuľky, pred Banskou Bystricou majú k dobru už 11 bodov.

Na treťom mieste tabuľky zostávajú hráči Košíc, hoci prehrali v Miškovci 1:3. "Oceliari" tak prišli o víťaznú sériu, ktorá trvala štyri zápasy. Hrdinom duelu bol útočník Kyle Beach, ktorý sa dvakrát zapísal do listiny strelcov. Vo zvyšnom nedeľňajšom zápase Liptovský Mikuláš prehral na domácom ľade s Detvou 2:3 a naďalej zostáva na predposlednej priečke tabuľky so ziskom 19 bodov.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 57. Southorn (Jääskelainen) - 6. M. Halama (Thompson, Švárny), 9. Kelemen (Štrauch)

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 5:6 (1:3, 4:1, 0:2)
Góly: 20. R. Hruška (Mikula, Andrisík), 30. Rogoň (T. Urban, Drtina), 34. Stupka (Pospíšil), 38. Fereta (R. Hruška), 40. Rogoň (R. Hruška) - 6. Kolba (Safaralejev, Hričina), 11. Spilar (Giľák, Galamboš), 12. Linet (Safaralejev, Hričina), 40. Galamboš (Giľák), 43. Mašlonka (Ventelä, Spilar), 51. Mašlonka (Dalhuisen)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 11. J. Sukeľ, 46. Rudolf Huna (Oško, Vybíral) - 4. Šišovský (Zuzin, Martin Chovan), 7. Gašpar (Turan, Podešva), 27. Zuzin (Gachulinec, J. Sýkora)

HK Dukla Trenčín - MAC Budapešť 9:2 (3:1, 4:0, 2:1)
Góly: 1. Bezúch (McCormack, Alderson), 2. McCormack (Švec), 3. Hlinka (Balán), 31. Balán (Valach, Štach), 31. Hlinka (Balán, Ďurina), 34. McCormack (Mikyska, Alderson), 35. Alderson (McCormack, Mikyska), 50. Sádecký (Starosta, Tomek), 52. Valach (Bartovič, Rajnoha) - 3. Majoross (Szigeti), 60. Pitt (Klempa, Nagy)

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Beach (Dudás, Vandane), 45. Harrison (Galanisz, Miskolczi), 60. Beach (Vás, Ross) - 3. Jokeľ (Koch, Rapáč)

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 40. Abdul (Bačik, Zigo), 41. Žitný (Sersen), 55. Zigo (Meszároš), 59. Puliš (Zigo) - 52. Scheidl (Morrison, Blackwater)

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica