Brazílsky kouč bráni krajana všetkými silami: Priatelia, načo tie neustále zbytočné diskusie?

TiteTite Zdroj: SITA/AP/Leo Correa

BRAZÍLIA - Neustále debaty o tom, kto je lepším futbalistom spomedzi najväčších legiend, zdá sa, naďalej pokračujú. Spľasnuté seno trošku rozhrabal tréner Brazílie Tite, ktorý si vzal na paškál dvoch nesmrteľných mužov - Lionela Messiho a Pelého.

Práve dnešný deň je vo futbale veľmi významným, pretože presne pred 50 rokmi strelil Pelé svoj 1000. gól v profesionálnom futbale. Brazílsky kouč Tite je presvedčený, že jeho krajan Pelé je najlepším hráčom všetkých dôb a o tom nemôže byť podľa neho žiadnych pochýb. 

"Pelé je neporovnateľný. Ak by chcel niekto porovnávať Pelého k akémukoľvek inému atlétovi... Viete, čo spravím? Počujem, ale nič nedbám. Je to akoby táto osoba nepoznala históriu a kvalitu tohto muža. Tento chlapec bol fenomenálny. Raz som povedal, že Messi je neobyčajný," zložil Tite poklonu napokon nielen Pelému, ale i Messimu. 

V chvále argentínskej žijúcej legendy pokračoval aj ďalej. "Myslel som to tak, že v súčasnosti a medzi ľuďmi je neobyčajný svojou kreativitou. Pelé je mimo normálnych vzorcov a nehovorím to preto, lebo som Brazílčan. Nedokážete nájsť chybu." 

Lionel Messi Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Ariel Schalit

Tite a jeho súčasný nie veľmi priaznivý vzťah voči Messimu je tak trochu pochopiteľný. V piatkovom zápase dvoch najväčších juhoamerických tímov histórie uspela Argentína pomerom 1:0 a práve Messi o všetkom rozhodol. Boss brazílskej lavičky však mal na Messiho iný pohľad a jeho gól neriešil. 

"Messi mal byť potrestaný žltou kartou a povedal mi, aby som zavrel ústa a ja som mu povedal to isté," hovoril po zápase Tite. 

Neustále nezmyselné konverzácie na každej časti planéty o tom, kto je najlepším hráčom všetkých dôb, asi nikdy úplne neutíchnu. Spolu s Pelém a Messim sa do jadra debát dostáva Cristiano Ronaldo či Diego Maradona. Faktom však zostáva, že tieto diskusie prakticky nikam nevedú a namiesto toho by si mali fanúšikovia užívať prítomnosť každého velikána. 

V prípade Messiho a Ronalda naživo a pri televíznej obrazovke, no a legendy tyu Pelé či Maradona vyhľadať na YouTube a tam sledovať ich umenie na zachovaných záznamoch. 

Viac o téme: Lionel Messi Brazília Argentína Pelé Tite
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • FOTO: SITA/AP/Leo Correa
  • Zdroj: športky

Súvisiace články