Devätnástka v kvalifikácii nestačila na Talianov: Náš postup to neovplyvnilo

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokovSlovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov Zdroj: Slovenský futbalový zväz

CATTOLICA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali s domácim Talianskom 0:3 v utorkovom zápase 1. fázy kvalifikácie ME 2020. Tento výsledok neovplyvnil ich postup, keďže zo 6. skupiny idú ďalej dva tímy a Slováci na turnaji v Taliansku zdolali Cyprus aj Maltu.

"Výsledok je pre nás krutý. Nezachytili sme úvodnú pätnásťminútovku druhého polčasu, to bola rozhodujúca etapa zápasu. Dostali sme prirýchlo po prestávke druhý gól, tretí sme si dali vlastný. V poslednej štvrťhodinke sme mali viacero dobrých streleckých príležitosti, ale s výsledkom sme už nič neurobili," povedal podľa oficiálnej stránky SFZ tréner Albert Rusnák.

Slovensko "19" - Taliansko "19" 0:3 (0:1)
Góly: 30. a 52. Riccardi, 61. Surovčík (vlastný), ŽK: Riccardi, Rovella, Mora (všetci Tal.)
zostava SR: Surovčík – Vasiľ (45. Tandara), Mesík, Malý, Tóth – Nemčík, Lichý, Nebyla (77. Lavrinčík) – Danek (63. Bašista), Bobček (63. Iľko), Bernát (77. Letenay). Tréner: Albert Rusnák st.

Viac o téme: Taliansko Slovensko