Neuspokojivé výsledky mu zlomili väz: Tottenham sa po piatich rokoch zbavil Pochettina

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino

LONDÝN - Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur sa po piatich rokoch spolupráce predčasne rozlúčil s argentínskym trénerom Mauriciom Pochettinom. Niekdajší kouč Southamptonu viedol londýnsky klub od mája 2014 a v uplynulej sezóne ho dostal až do finále Ligy majstrov a k štvrtému miestu v domácej najvyššej súťaži.

"Vedenie klubu v utorok uvoľnilo trénera Mauricia Pochettina a jeho tím Jesusa Pereza, Miguela D'Agostina a Antoniho Jimeneza," informuje agentúra AFP. "Kohúti" aktuálne figurujú až na štrnástej priečke najvyššej súťaže a práve slabé výkony v lige stáli Pochettina post trénera. Štyridsaťsedemročný tréner prišiel do Tottenhamu v roku 2014 zo Southamptonu a z klubu spravil pravidelného účastníka v Lige majstrov. V uplynulom ročníku ho doviedol až do finále, kde Spurs prehrali s Liverpoolom 0:2.

Výkony v domácej lige však klesali už od februára a Tottenham v prebiehajúcej sezóne dokázal vyhrať z 12 duelov len tri. Na štvrté miesto tabuľky stráca už jedenásť a na prvý Liverpool dokonca 20 bodov.
"Toto rozhodnutie sa nerodilo vôbec ľahko a ani rýchlo. Žiaľ, domáce výsledky v závere minulej a v prebiehajúcej sezóne sú veľké sklamanie. Je na správnej rade, aby robila ťažké rozhodnutia. Toto bolo veľmi ťažké, keďže sme s Pochettinom a jeho tímom prežili krásne časy, ale myslíme si, že je to v najlepšom záujme klubu," povedal riaditeľ klubu Daniel Levy.
 


Tagy: Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA