VIDEO Petr Kareš proti Pirátovi v jedinečnom súboji: Bude to najtvrdší zápas za posledné roky!

Petr Kareš a Samuel Krištofič v relácii Štúdio Športky
Petr Kareš a Samuel Krištofič v relácii Štúdio Športky

BRATISLAVA - Po dueli Végh vs Vémola v poslednom období verejnosť v oblasti bojových športov zaujala aj konfrontácia zakladateľa organizácie XFN Petra Kareša, ktorý je amatérskym viacnásobným majstrom Európy WAKO a profesionálnym majstrom sveta WKU, a Samuela "Piráta" Krištofiča, ktorý je naopak známy z prostredia MMA. Pirát má momentálne problémy s chrbtom, rozhodol sa tak prijať výzvu na zápas v Lethwei, čo je zápas bez rukavíc v "stand up-e" na akcii Double Red Fight Night, ktorá sa bude konať 14. 12. 2019 v Eurovia Aréne v Bratislave. Lístky si môžete zakúpiť na predpredaj.sk.

Moderátor Robert Kmeťo sa v relácii Štúdio Športky pýtal oboch zápasníkov hlavne na to, ako vnímajú bojovú disciplínu, v ktorej proti sebe nastúpia. "Lethwei je najtvrdšie bojové umenie, jediný spôsob, ako vyhrať, je KO alebo potom tým, že ho ukončí lekár. A ten ho ukončí, len keď zápasník nevidí a nemôže pokračovať. Bude to najtvrdší zápas, aký tu bolo vidieť za posledné roky," prezradil Petr Kareš. 

Organizácia XFN sa v poslednom období spájala s finančnými problémami a dlžobami. Po priznaných problémoch ju nedávno kúpili tri spoločnosti, a to Double Red, ďalej The Fight Arena a spoločnosť EMAA International, ktoré sa snažia túto značku znova naštartovať. Kareš však tentoraz nebude v pozícii organizátora, či promotéra. Jeho rola bude úplne iná. "XFN kúpili tri firmy. V tejto chvíli Double Red určite najviac vyniká, no veľmi dobre sa mi spolupracuje so všetkými majiteľmi. Teším sa aj na rolu zápasníka. XFN som založil a som s ním v dobrom aj v zlom, a budem v ňom do posledného momentu. Nikdy by mi ani nenapadlo tie problémy nedoriešiť. Nebolo to jednoduché a veľa ma podržal tím XFN, tá situácia sa lepší a verím, že príbeh XFN nakoniec dostane väčší zmysel a rozmer," konštatoval zakladateľ XFN. 

Jeho súperom je bývalý zápasník Oktagonu Samuel "Pirát" Krištofič, ktorý posledne ovládol Bratislavu v súboji v MMA s Róbertom Pukačom. Teraz sa pripravuje na úplne novú výzvu, Lethwei je totiž zápas v postoji bez rukavíc, pri ktorom sa môžu dokonca používať aj hlavičky. "Začínal som s thajboxom v Hanumane, čiže tá príprava nebude odlišná. Nechcel by som však pokračovať v stand up-e, chcem sa vrátiť do MMA, je len otázka kedy. V januári mám kontrolnú magnetickú rezonanciu a tam sa ukáže, či budem musieť ísť pod nôž alebo sa to bude dať bez toho," prezradil skúsený zápasník Krištofič. 

Nikto asi neprehliadol nedávny zápas v MMA medzi Karlosom Vémolom a Attilom Véghom. Svoj názor na víťazstvo Végha spôsobom KO v prvom kole vyjadrili aj Kareš s Krištofičom. "Tá prehra bola možno až moc krutá, ale musela prísť, Karlos Vémola na sebe v poslednom období v postoji nezapracoval. Vidím u neho stále dve techniky, a pritom disciplína MMA sa presúva hlavne do postoja. Verím, že sa z toho zdvihne a ukáže srdce šampióna. Prísť to muselo, v ten deň na Attilu absolútne nemal," prezradil svoj názor Petr Kareš. 

Krištofič videl Attilu v jasnej pozícii víťaza už pred zápasom: "Ja som veril Attilkovi a viem, čoho je schopný, keďže som s ním predtým trénoval. Na Attilu potrebuješ viac zbraní, ak ho chceš poraziť. Neočakával som, že to dopadne až tak suverénne a rýchlo, ale čakal som, že Attila vyhrá."


Tagy: MMA XFN Petr Kareš Štúdio Športky Samuel "Pirát" Krištofič Double Red Fight Night

Zdroj:
športky
Foto:
Športky; video: Športky

DISKUSIA