Osobnosti ako on by mali hrať naveky: Výnimočný LeBron prepísal dejiny a potom stratil slová

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES - Americký basketbalista LeBron James opäť potvrdil svoje mimoriadne športové kvality a vytvoril ďalší z rekordov zámorskej NBA. Pri utorňajšom víťazstve nad Oklahoma City Thunder 112:107 dosiahol 25 bodov, 11 doskokov a 10 asistencií. Nielenže zaznamenal svoj piaty triple-double v tomto ročníku, ale tiež skompletizoval svoju obdivuhodnú zbierku. V NBA už nie je žiaden tím, proti ktorému by LeBron James nedosiahol v jednom zápase vo všetkých troch spomenutých ukazovateľoch dvojciferné číslo.

James sa tesne po zápase priznal, že o tejto štatistike nevedel. "Prišiel za mnou Frank Vogel (tréner Los Angeles Lakers, pozn.) a zagratuloval mi. Myslel som si, že žartuje kvôli mojim siedmim stratám v zápase. Ani neviem, čo si o tom mám myslieť. Je to 'cool' a som vďačný, že sa mi to podarilo pri našom víťazstve," vyjadril sa trojnásobný šampión NBA. Počas kariéry predviedol triple-double už 86-krát, pričom v tejto štatistike sú pred nim iba Oscar Robertson (181), Russell Westbrook (141), Magic Johnson (138) a Jason Kidd (107).

 

 

Aj vďaka príchodu pivota Anthonyho Davisa hrá James o niečo viac kolektívnejšie. Svedčí o tom fakt, že v posledných šiestich zápasoch dosiahol zakaždým aspoň 10 asistencií. Ide o jeho najdlhšiu takúto sériu. "Úžasné. Dosiahnuť triple-double proti každému tímu v NBA je niečo špeciálne. Myslím si, že to bola iba otázka času, keďže neustále na sebe tvrdo pracuje," skonštatoval Davis, bývalý hráč New Orleans. Ten bol najlepším strelcom súboja s Oklahomou, keď konto súpera zaťažil 34 bodmi.

Slovami chvály na adresu jednotky draftu z roku 2003, 15-násobného účastníka Zápasu hviezd NBA či trojnásobného olympijského medailistu nešetril ani tréner Frank Vogel. "Je to úžasný basketbalista. Takto hrá už 17. sezónu, takže jeho rekord nie je ničím pozoruhodným. Nie je žiadny dôvod, prečo by v podobných výkonoch nemal pokračovať a pomôcť nám k postupu do play-off," vyjadril sa kouč Lakers. Tím z Kalifornie momentálne vedie Západnú konferenciu NBA s bilanciou 12-2 a šnúrou piatich výhier v rade.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 37
Viac o téme: LeBron James Los Angeles Lakers Anthony Davis Frank Vogel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez; VIDEO: YouTube/Free Dawkins; Twitter/ESPN
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články