Úchvatné tenisové divadlo v Madride: Koniec o druhej ráno, spať nechcel ani Neymar!

Rafael Nadal a jeho nespochybniteľná vášeň pre tenis
Rafael Nadal a jeho nespochybniteľná vášeň pre tenis

MADRID - Nový formát finálového turnaja Davisovho pohára priniesol v utorok večer prvú veľkú drámu favorizovaných tímov na postup. Domáci španielski tenisti zdolali Rusov 2:1 aj vďaka príspevku svetovej jednotky Rafaela Nadala. Dvanásťnásobný hrdina Roland Garros šiel na dvorec za nepriaznivého stavu 0:1, ale napokon sa proti Karenovi Chačanovovi postaral o vyrovnávajúci bod.

Španielsky triumf pred 12 000 divákmi v halovom komplexe Caja Mágica v Madride (nechýbal medzi nimi aj brazílsky futbalista Neymar) dovŕšili víťazstvom vo štvorhre Marcel Granollers-Pujol a Feliciano López. Ich zápas proti Karenovi Chačanovovi a Andrejovi Rubľovovi /6:4, 7:6/ sa skončil pred druhou hodinou v noci. Celý súboj Španielov s Rusmi sa natiahol takmer do ôsmich hodín, hoci sa hrali len dve dvojhry a štvorhra na dva víťazné sety.

"Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo. Ak by sme prehrali, dostali by sme sa do zložitej situácie. Teraz máme dobrú šancu na postup," uviedol 38-ročný Feliciano López. O päť rokov mladší Nadal, ktorý po piaty raz zakončí rok ako svetová jednotka, dodal: "Tento nový formát robí všetko ťažším. Každá chybička vás môže dostať do situácie, v ktorej nechcete byť. Ak by sme prehrali s Rusmi, dostali by sme sa pod tlak."

Španieli odohrajú druhý zápas na turnaji už v stredu proti obhajcom titulu Chorvátom. Tým pôjde o všetko, keďže v úvodnom súboji B-skupiny podľahli Rusom (0:3). Do štvrťfinále postúpi z každej zo šiestich skupín iba víťaz a dvaja najlepší z druhých miest. "Tento turnaj prináša veľa pekných, ale aj nebezpečných situácií. Rusov sme tesne zdolali a teraz máme všetko vo vlastných rukách," dodal Nadal.

 

 


Tagy: Rafael Nadal Davis Cup Španielsko Neymar Feliciano López Andrej Rublev Karen Khachanov

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez; Twitter/Davis Cup by Rakuten Madrid Finals

DISKUSIA