Hudba budúcnosti a nádej pre fanúšikov: V prípade postupu nás čaká trojnásobný majster Európy!

Slovenskí reprezentanti ďakujú fanúšikom
Slovenskí reprezentanti ďakujú fanúšikom

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia neprenikla z kvalifikačnej E-skupiny na budúcoročné majstrovstvá Európy. Na šampionát, ktorý sa bude konať v dvanástich krajinách naprieč kontinentom, sa však stále môže prebojovať - a to prostredníctvom play-off Ligy národov.

V rámci B-divízie nastúpia Slováci 26. marca 2020 v domácom prostredí proti Írom a v prípade víťazstva v posledný marcový deň proti lepšiemu z dua Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. Piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodne, či by futbalisti spod Tatier v prípade triumfu nad írskou "zelenou armádou" hrali aj nasledujúci duel doma alebo by museli vycestovať za finálovým súperom.

Keďže Írsko, v ktorého hlavnom meste Dubline sa budú hrať stretnutia ME 2020, sa ocitlo v play-off B-divízie Ligy národov, víťaz "béčkovej" baráže by sa na európskom šampionáte mal predstaviť v E-skupine v španielskom Bilbau a spomenutom Dubline v konkurencii Španielska a ďalších dvoch mužstiev. Pred žrebom skupinovej časti ME 2020, ktorý sa uskutoční 30. novembra, však ešte môže dôjsť ku korekciám a zmene pravidiel žrebovacieho aktu zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA).

Hostitelia a rozdelenie so skupín:

A-skupina: Rím a Baku
istý účastník: Taliansko

B-skupina: Petrohrad a Kodaň
istí účastníci: Belgicko, Rusko, Dánsko

C-skupina: Amsterdam a Bukurešť
istí účastníci: Ukrajina, Holandsko

D-skupina: Londýn-Wembley a Glasgow-Hampden Park
istý účastník: Anglicko

E-skupina: Bilbao a Dublin
ist účastníci: Španielsko, víťaz play off B-divízie Ligy národov (SLOVENSKO/Írsko/Bosna a Hercegovina/Severné Írsko)

F-skupina: Mníchov a Budapešť
istý účastník: Nemecko


Tagy: Slovensko EURO 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA