Rumunskí fanúšikovia sa nevedia vpratať do kože: Rasizmus tu nemá miesto... UEFA bude trestať!

Alexander Isak v zápase proti RumunskuAlexander Isak v zápase proti Rumunsku Zdroj: SITA/AP/Vadim Ghirda

NYON - Rasistické pokriky a urážky rumunských fanúšikov na adresu švédskeho futbalistu tmavej pleti Alexandra Isaka v nedávnom kvalifikačnom súboji ME 2020 v Bukurešti nezostali bez povšimnutia Európskej futbalovej únie. Začalo sa disciplinárne konanie voči Rumunskej futbalovej federácii pre rasistické pokriky a transparenty. O trestoch sa rozhodne 12. decembra.

Nie je to po prvý raz, čo sa rumunskí fanúšikovia na medzinárodnej úrovni znížili k prejavom rasizmu. Neadekvátne správanie sa časti divákov malo nedávno za následok prázdne tribúny na kvalifikačnom zápase Rumunsko - Nórsko (1:1).

Predpokladaný decembrový trest by mohol mať negatívny dopad na marcový súboj semifinále play-off Ligy národov, v ktorom budú Rumuni dodatočne bojovať o účasť na ME 2020. Dlhodobé problémy s rasizmom nie sú dobrou reklamou pre futbal v tejto krajine pred budúcoročnými majstrovstvami Európy. Štyri zápasy skupinovej fázy by sa totiž mali odohrať práve na Národnom štadióne v Bukurešti, ktorý bol svedkom viacerých už spomenutých negatívnych prejavov fanúšikov.

Viac o téme: UEFA Rasizmus Rumunsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Vadim Ghirda
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články