Vytúžený cieľ máme na dosah: Slovenská radosť na šampionáte po veľkej dráme s Nemeckom

Slovenskí reprezentanti v sledge hokeji Slovenskí reprezentanti v sledge hokeji Zdroj: spv.sk

BERLÍN - Slovenská reprezentácia v sledge hokeji urobila významný krok k vytúženému postupu medzi svetovú elitu, keď na turnaji B-kategórie majstrovstiev sveta v nemeckom Berlíne vo štvrtok večer zdolala domáci výber 2:1 po predĺžení. Tím vedený trénerom Radoslavom Bielečkom je po štyroch zápasoch na turnaji na druhom mieste za suverénnym Ruskom. Slováci doteraz nazbierali osem bodov, keď okrem Nemcov zdolali aj Britov a Číňanov.

Slovenskí reprezentanti na spečatenie postupu potrebujú v piatok zdolať Poliakov (hrá sa o 15.00 h) za tri body, v takom prípade nemusia hľadieť na ďalšie piatkové zápasy. Ak by v piatok Slováci stratili bod, museli by sa spoliehať na akékoľvek zaváhanie Nemcov v súboji s favorizovanými Rusmi.

Slováci do štvrtkového stretnutia nevstúpili najšťastnejšie, keď už v 6. min skóroval domáci Bas Disveld. V druhej časti hry sa však reprezentanti SR dočkali vyrovnania, úspešným strelcom bol Martin Joppa. Keďže v riadnom hracom čase už žiadny ďalší zásah nepadol, na rad prišlo predĺženie. V ňom zariadil cenné slovenské víťazstvo Miloš Večerek.

Nemecko - Slovensko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 6. Disveld - 16. Joppa, 46. Večerek
Vylúčení: 6:2 na 1 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Germany-Wald (USA) - Nittylä (Fín.), Sós (Maď.)

Zostava SR: Lepáček, Pastucha - Kaščák, Štít, Ferenčík - Ligda, Fojtík, Korman, Joppa, Rauš, Stašák, Večerek, Turic