Premiérová dodatočná radosť Grígera v Česku: Posledný som dosiahol, keď boli na svete dinosaury

Dávid Gríger
Dávid Gríger

BRATISLAVA - Slovenský útočník Dávid Gríger pôvodne prispel dvoma gólmi k víťazstvu Karlových Varov 7:2 v nedeľňajšom zápase 19. kola českej najvyššej hokejovej súťaže proti Komete Brno. Prešlo však niekoľko dní a po úprave štatistických ukazovateľov svieti pri mene slovenského reprezentanta hetrik. Popradský rodák sa síce z premiérového trojgólového zápisu na extraligových klziskách nemohol tešiť spontánne na ľade, ale radosť mu priniesla aj oneskorená informácia.

"Medzi seniormi som ešte hetrik nestrelil. Posledný som dosiahol, keď boli na svete dinosaury," povedal s úsmevom pre klubový web "energetikov" Gríger a pokračoval: "Naposledy sa mi podarilo streliť tri góly niekedy v juniorke, ale nesledujem to. Som šťastný, no nie je to len o mne. Veľa dobrej práce odviedla celá formácia aj celý tím."

Čoskoro 25-ročný útočník sa v spomenutom zápase proti Brnu presadil najskôr v 24. min v presilovke, druhý presný zásah pridal v 39. min a dodatočne mu pripísali aj gól z úvodu tretej tretiny, ktorý pôvodne putoval na konto Jakuba Fleka. Gríger odohral v aktuálnej sezóne 20 zápasov s bilanciou 9+11 a je druhým najproduktívnejším mužom v zostave Karlových Varov.


Tagy: HC Kometa Brno Dávid Gríger HC Energie Karlovy Vary

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hokejkv.cz

DISKUSIA