Liškov presný zápis nestačil na supersilný Petrohrad, skvelý Čajkovský sám vojak v poli

Adam Liška v drese Severstaľu ČerepovecAdam Liška v drese Severstaľu Čerepovec Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejista Adam Liška strelil gól v piatkovom zápase KHL. Jeho Severstaľ Čerepovec však prehral na ľade SKA Petrohrad 2:5. Liška v 16. minúte vyrovnal, celkovo to bol jeho ôsmy zásah v tejto sezóne a desiaty bod.

Gólom sa prezentoval aj obranca Dinama Moskva Michal Čajkovský, ale ani on sa netešil z víťazstva. Dinamo podľahlo v Helsinkách 1:3. Čajkovský nazbieral v prebiehajúcom ročníku zatiaľ 19 bodov (4+15). Torpedo Nižnij Novgorod zvíťazilo na ľade Novosibirska 4:1. Domáci pritom viedli ešte v 48. minúte stretnutia, no napokon si pripísali šiestu prehru za sebou.

Sibir Novosibirsk - Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Góly: 32. Michailov - 48. Genoway, 51. Schroeder, 59. Howden, 59. Varnakov

Barys Nur-Sultan - Ak Bars Kazaň 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Góly: 47. Ohtamaa - 4. a 55. Galijev, 7. a 44. Galimov, 9. Dyňak

Salavat Julajev Ufa - Amur Chabarovsk 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Góly: 9. Sošnikov, 25. Burmistrov, 50. Larsen, 59. Manninen, 60. Kadejkin - 9. Kacuba, 34. Golubev, 51. Koriagin

Neftechimik Nižnekamsk - Červená hviezda Kchun-lun 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 43. Palola, 50. Cracknell

Jokerit Helsinki - Dinamo Moskva 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Halme, 33. O'Neill, 41. Grant - 20. ČAJKOVSKÝ

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 9. a 45. Kuzmenko, 20. Burdasov, 24. Plotnikov, 39. Ketov - 16. LIŠKA, 57. Kapustin

Viťaz Podoľsk - Dinamo Riga 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 9. Varfolomejev, 15. Jormakka, 26. Mojsejev, 49. Aaltonen - 28. Slepec

HK Soči - Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 6. Rosen, 39. Stromwall - 6. Kudrjavcev, 33. Kajumov, 45. Alexejev, 47. Kovalenko, 55. Pääjärvi

Viac o téme: Jokerit Helsinki Dinamo Moskva SKA Petrohrad Severstaľ Čerepovec Michal Čajkovský Adam Liška