Úplne sa vytratil, vôbec nekomunikuje! Saganov kolega sa chystá na športový dôchodok

Leopold König
Leopold König

PRAHA – Český cyklista Leopold König, spolujazdec Slováka Petra Sagana v tíme Bora–Hansgrohe, zrejme nepredĺži svoju kariéru. Dôvodom sú zdravotné problémy, súvisiace najmä s bolesťami chrbtice a kolien.

Portál novinky.cz informuje, že v nemeckom tíme už s ním nerátajú, nemajú dokonca ani informácie o jeho súčasnom stave. "Samotný cyklista vôbec nekomunikuje," potvrdil portál. Web pripomína, že zdravotné problémy výrazne trápili Königa už v roku 2016, ešte viac sa prejavili o rok neskôr, keď z tímu Sky prestúpil do nemeckej stajne Bora-Hansgrohe. "Mal byť jej lídrom na Tour de France," upozornil portál. "V sezóne však odjazdil necelých 20 pretekov, z ktorých šesť nedokončil," dodal.

Podobne to bolo aj na začiatku roka 2018, keď nedokončil dve z troch jednorázoviek, na ktoré nastúpil. Na podujatí Tirreno Adriatico v marci vydržal len päť etáp, pričom v tej piatej ho klasifikovali na 144., teda poslednom mieste. V šiesty deň pretekov už na štarte chýbal a do konca roka neabsolvoval ani jedny preteky.

Vrchol kariéry na Grand Tour

"Úplne sa vytratil zo sociálnych sietí, na ktorých bol predtým aktívny, neposkytoval žiadne rozhovory," pripomenuli novinky.cz. Citujú aj zdroje zo serveru Welovecycling, podľa ktorých König prestal úplne trénovať a a nekomunikoval ani s nikým v tíme. V roku 2019 neštartoval ani na jedných pretekoch.

Vrcholom kariéry rodáka z Moravskej Třebovej tak zrejme zostane šieste miesto z Giro d'Italia v roku 2015, siedme miesto v celkovej kvalifikácii na Tour de France v roku 2014 v drese NetApp-Endura či etapové víťazstvo na Vuelte v roku 2013. König absolvoval päť Grand Tour (2x Tour de France, 2x Vueltu, 1x Giro).


Tagy: Peter Sagan Leopold König Bora–Hansgrohe

Zdroj:
TASR
Foto:
facebook Bora-hansgrohe

DISKUSIA