VIDEO Dojatá Cibulková symbolicky zavesila raketu na klinec: Už som tých sĺz vyplakala veľa!

Bývalá tenistka Dominika Cibulková počas symbolického vešania rakety na klinec
Bývalá tenistka Dominika Cibulková počas symbolického vešania rakety na klinec

BRATISLAVA - Dominika Cibulková pred desiatimi dňami oficiálne ukončila športovú kariéru pri príležitosti krstu knihy s názvom Tenis je môj život. Počas piatkového galavečera pri príležitosti vyhlasovania ankety Tenista roka 2019 symbolicky zavesila svoju raketu na klinec, pričom jej tlieskala zaplnená sála Národného tenisového centra.

"Už som tých sĺz vyplakala veľa. Toto rozhodnutie nebolo ľahké, ale už som sa s tým zžila. Som rada, že som ho spravila a ďakujem môjmu tímu, ktorý mi v tom pomohol. Matej Lipták má veľkú zásluhu na tom, že som tento rok ešte hrala a rozlúčila som sa s fedcupovým tímom. Teraz sa teším na iné veci, ale stále sa budem pohybovať okolo tenisu," vyjadrila sa Dominika Cibulková.

Inšpirácia pre novú generáciu

Priamo na pódiu jednej z najlepšej tenistiek samostatného Slovenska poďakoval aj prezident STZ Tibor Macko. "Dominika, ďakujem ti za radosť, ktorú si nam dlhé roky pripravovala. Za tvoje rýchle nohy, agresívne údery a reprezentáciu Slovenska. Obdivovali sme tvoju bojovnosť. Tvoj príbeh je tou najlepšou inšpiráciou pre novú generáciu tenistov. Rešpektujem tvoje rozhodnutie a do ďalšieho života ti prajem len to najlepšie," skonštatoval Macko.

Dominika Cibulková ovládla anketu Tenista roka celkovo osemkrát, a tak je v tomto smere najúspešnejšia. Rovnako osemkrát sa stala najobľúbenejšou tenistkou na základe hlasovania fanúšikov. Vo svojej kariére získala osem turnajových titulov na okruhu WTA, bola vo finále Australian Open 2014 a tiež ovládla Turnaj majsteriek v roku 2016.

 


Tagy: Dominika Cibulková Matej Lipták Tibor Macko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Jana Birošová; Video: Športky.sk

DISKUSIA