VIDEO Lakers natiahli svoju šnúru dokonalosti, Golden State s ďalším zlyhaním

LeBron James a JaVale McGeeLeBron James a JaVale McGee Zdroj: SITA/AP Photo/Ringo H.W. Chiu

OKLAHOMA - Basketbalisti Los Angeles Lakers natiahli sériu víťazstiev v zámorskej NBA už na šesť zápasov. V noci na sobotu vyhrali na palubovke Oklahomy City 130:127 a upevnili si postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie i celej súťaže. Hostí potiahol k triumfu Anthony Davis, ktorý nastrieľal 33 bodov, z toho 24 v druhom polčase. Zaznamenal aj 11 doskokov a sedem asistencií.

Ešte donedávna líder východu Boston prehral druhé stretnutie v sérii, keď neuspel v Denveri 92:96. Duel nedohral najlepší strelec Celtics Kemba Walker, ktorý v druhej štvrtine tvrdo narazil hlavou do spoluhráča Semiho Ojeleyeho a s otrasom mozgu ho odviezla sanitka. Hráči z Colorada si vypracovali rozhodujúci náskok už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 27:13. V ich drese si pripísal triple double srbský pivot Nikola Jokič, keď zaznamenal 18 bodov, 16 doskokov a 10 asistencií.

Denver zdolal po Houstone dvoch silných súperov v sérii, ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru a má s spolu s Miami tretiu najlepšiu bilanciu v lige. "Bolo to škaredé víťazstvo. Mali sme skvelú obranu, no nechali sme súpera vrátiť sa do zápasu. V závere chlapci zvýšili intenzitu, premenili dôležité strely a zaznamenali úspech proti výbornému družstvu," povedal podľa oficiálnej webstránky Nuggets tréner domácich Mike Malone.

Los Angeles Clippers zdolali hráčov Houstonu 122:119, keď ešte minútu pred koncom prehrávali o päť bodov 112:117. Lenže potom premenili trojky Paul George i Lou Williams a 15 sekúnd pred koncom rozhodujúcu strelu i Kawhi Leonard. "Vo štvrtej štvrtine sme začali hrať tvrdo a premieňať dôležité strely. Mali sme začať skôr, v prvej štvrtine sme urobili veľa chýb. Zvíťazili sme, je to skvelý pocit, veď sme hrali iba druhý duel spolu v kompletnom zložení," povedal po zápase pri mikrofóne ESPN najužitočnejší hráč uplynulého finále Leonard.

Hráči San Antonia Spurs podľahli domácej Philadelphii 104:115 a prehrali ôsmy duel za sebou. Je to najhoršia séria tímu v ére trénera Gregga Popovicha. Naposledy prehral klub z Texasu osemkrát v rade v novembri 1996, keď sedel na lavičke Bob Hill. Prekvapujúco druhý tím východu Miami uspel v Chicagu 116:108. Proti svojmu bývalému klubu sa vytiahol Jimmy Butler, ktorý bol s 27 bodmi najlepší strelec duelu. Brooklyn si poradil so Sacramentom 116:97 aj bez Kyrieho Irvinga či Carisa LeVerta. Hosťom sa naopak česrstvo zranil Bogdan Bogdanovič, ktorý má problémy so zadným stehenným svalom.

DETROIT PISTONS - ATLANTA HAWKS 128:103 (33:23, 43:34, 31:27, 21:19)
Najviac bodov: Griffin 24, Drummond 23 (15 doskokov), B. Brown 14 - Bembry 22, Hunter 18, Parker 14

WASHINGTON WIZARDS - CHARLOTTE HORNETS 125:118 (33:34, 29:34, 28:28, 35:22)
Najviac bodov: Beal 30 (12 asistencií), Bryant 21 (11 doskokov), Bertans 20 (6 trojok) - Bridges 31, Rozier, Graham a Monk po 19

BROOKLYN NETS . SACRAMENTO KINGS 116:97 (26:23, 30:26, 30:21, 30:27)
Najviac bodov: Dinwiddie 23, J. Harris 22 (5 trojok), Temple 18 - Barnes 18, Hield 16, J. James 14

CHICAGO BULLS - MIAMI HEAT 108:116 (16:34, 27:33, 24:18, 41:31)
Najviac bodov: LaVine 15, Thaddeus Young a C. White po 12 - Butler 27, Nunn 21, Adebayo (14 doskokov) a Dragič po 16

OKLAHOMA CITY THUNDER - LOS ANGELES LAKERS 127:130 (33:34, 34:32, 36:40, 24:24)
Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 24, Adams 22, Paul 18 - A. Davis 33 (11 doskokov), L. James 23 (14 asistencií), Caldwell-Pope 17

PHILADELPHIA 76ERS - SAN ANTONIO SPURS 115:104 (29:22, 30:30, 28:28, 29:24)
Najviac bodov: T. Harris 26, Embiid 21, Horford 18 - DeRozan 29, Gay 22, Aldridge 17

DALLAS MAVERICKS - CLEVELAND CAVALIERS 143:101 (29:26, 37:16, 45:29, 32:30)
Najviac bodov: Dončič 30 (14 asistencií), Justin Jackson 19, Porziňgis 17 - Garland 23 (5 trojok), Osman 18, Sexton 14

DENVER NUGGETS - BOSTON CELTICS 96:92 (27:13, 18:21, 25:23, 26:35)
Najviac bodov: Murray 22, Jokič 18 (16 doskokov, 10 asistencií), Barton 15 - J. Brown 22 (10 doskokov), Tatum 16, Smart 15

UTAH JAZZ - GOLDEN STATE WARRIORS 113:109 (30:28, 35:23, 25:21, 23:37)
Najviac bodov: Mitchell 30, Conley 27, Bojan Bogdanovič 17 - Burks 20, Spellman 18, G. Robinson a Bowman po 17

LOS ANGELES CLIPPERS - HOUSTON ROCKETS 122:119 (31:23, 24:28, 25:33, 42:35)
Najviac bodov: L. Williams 26, K. Leonard 24, George 19 - Harden 37 (12 asistencií), Westbrook 22, Capela 17 (19 doskokov)