Slovenský reprezentant zostal bez klubu: Hovorka po necelom roku opúšťa Pardubice

Marek Hovorka
Marek Hovorka

PARDUBICE - Vedenie českého hokejový klubu HC Dynamo Pardubice ukončilo spoluprácu so slovenským útočníkom Marekom Hovorkom. Informuje o tom oficiálny web tímu z "mesta perníkov".

Tridsaťpäťročný Marek Hovorka prišiel do Pardubíc v decembri 2018 po odchode z tímu KHL Admiral Vladivostok. V aktuálnej sezóne absolvoval v českej extralige 16 zápasov s bilanciou 3 góly a 3 asistencie. "Rozhodli sme sa, že v tíme už nebude pôsobiť Marek Hovorka. Jeho ďalšie pôsobisko bude ďalej riešiť. Ďakujeme mu za odvedené služby v našom tíme a prajeme mu pevné zdravie aj mnoho šťastia v ďalšej kariére," povedal športový manažér klubu Jaromír Kverka.

Marek Hovorka v minulosti reprezentoval Slovensko na dvoch MS aj na ZOH 2018. Na tomto fóre je jeho najväčších úspechom striebro zo svetového šampionátu v Helsinkách 2012. Hovorka v najvyššej českej súťaži hral predtým aj za Mladú Boleslav, Kladno, Spartu Praha, Karlove Vary, Chomutov a Vítkovice. Na Slovensku pôsobil v Liptovskom Mikuláši, Martine, Žiline a Košiciach.


Tagy: Marek Hovorka HC Dynamo Pardubice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter HC Dynamo Pardubice

DISKUSIA