Shiffrinová prekonala Stenmarkov rekord: Pekné slová na adresu slovenskej rivalky

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (uprostred) sa rozpráva s Američankou Mikaelou ShiffrinovouSlovenská lyžiarka Petra Vlhová (uprostred) sa rozpráva s Američankou Mikaelou Shiffrinovou Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila druhé kolo sobotného slalomu Svetového pohára. Vo fínskom Levi po prvom kole viedla, ale chyba za úvodným medzičasom ju stála šancu na víťazstvo. To si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (+1,78 s) a Rakúšankou Katharinou Truppeovou (+1,94), ktorá sa premiérovo v kariére dostala na pódium.

 Dvadsaťštyriročná Shiffrinová dosiahla 61. prvenstvo v pretekoch SP, z toho 41. v slalome, ktorým sa v tejto disciplíne osamostatnila na čele historického poradia od Švéda Ingemara Stenmarka. "Nemyslela som na víťazstvo a nikto sa ma na to ani nepýtal. Petra lyžuje veľmi dobre napriek ťažkému štartu sezóny, keď sa musela vyrovnať s chorobou. Išla agresívne, je veľmi silná fyzicky i mentálne. Mala som šťastie, ale podala som aj dobrý výkon, takže som spokojná," povedala Američanka vo vysielaní Eurosportu.

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandro Trovati
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články