VIDEO Škriniarovci v Turíne s hladkým triumfom, Juventus vydrel výhru aj bez Ronalda

Gonzalo Higuaín a Paulo DybalaGonzalo Higuaín a Paulo Dybala Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

BERGAMO - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1, keď v závere otočili skóre.

Domáci hráči boli v prvom polčase oveľa nebezpečnejší, svojho súpera prestrieľali a mohli sa ujať vedenia, no Musa Barrow nepremenil v 18. minúte penaltu, keď napálil loptu do brvna. Po zmene strán sa im to už podarilo. Barrow odcentroval z pravej strany a voľný Robin Gosens poslal loptu hlavou do siete. V 74. minúte sa však so šťastím presadil argentínsky útočník Gonzalo Higuaín a o ďalších osem minút otočil skóre. V nadstavenom čase poistil výhru po brejku Paulo Dybala.

Paulo Dybala Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

Pre Juventus to bola už štvrtá výhra v rade a tabuľku vedie o štyri body pred Interom Miláno, ten má však k dobru večerný duel s FC Turín.

AC Míláno sa rozišlo s SSC Neapol remízou 1:1 a ani jeden tím tak nezlomil sériu bez víťazstva. Tá milánska trvá tri zápasy, neapolská trvá už päť duelov. SSC figuruje v tabuľke nad priebežnom 7. mieste, AC je až trináste.

Atalanta Bergamo - Juventus Turín 1:3 (0:0)
Góly: 56. Gosens - 74. a 82. Higuaín, 90.+2 Dybala

AC Miláno - SSC Neapol 1:1 (1:1)
Góly: 29. Bonaventura - 24. Lozano

FC Turín – Inter Miláno 0:3 (0:2)
Góly: 12. Martinez, 32. de Vrij, 55. Lukaku