Slovensko jasá, veľká šanca pre Vlhovú: Nová súťaž ako stvorená pre našu hviezdu

Petra Vlhová (uprostred) sa rozpráva s Američankou Mikaelou ShiffrinovouPetra Vlhová (uprostred) sa rozpráva s Američankou Mikaelou Shiffrinovou Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

BRATISLAVA - Rakúsky Zürs in Vorarlberg bude v dňoch 14.- 15. novembra 2020 hostiť nové preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Súťažiť sa bude v paralelných pretekoch mužov aj žien a rovnako sa tam uskutoční aj tímová súťaž.

Rakúske zimné stredisko vo Vorarlbergu uspelo v konkurencii talianskeho Livigna, nórskeho Osla a fínskeho Levi. Definitíva padla na zasadnutí Rady Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v nemeckom meste Konstanz, informuje o tom web FIS

FIS zavedením nového termínu aj nového dejiska pretekov vo Svetovom pohári sleduje preklenutie takmer mesačnej časovej medzery medzi úvodným obrovským slalom sezóny v rakúskom Söldene a prvým slalomom vo fínskom Levi. Preteky v Zürse sa uskutočnia presne v strede medzi týmito dvoma podujatiami. Nová súťaž je šanca aj pre Slovenku Petru Vlhovú, ktorej vyhovuje paralelný formát pretekov v slalome a dlhodobo v nich dosahuje dobré výsledky. Dosiaľ posledné preteky SP vo Vorlarbergu sa konali 21. decembra 1994. Vtedajší mužský slalom sa stal korisťou neskôr legendárneho Taliana Alberta Tombu.

Už dlhší čas je známe, že súčasťou Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní v sezóne 2020/2021 bude po piatich rokoch aj Jasná v Nízkych Tatrách. Preteky sú naplánované na 27.- 28. februára 2021 a na programe budú opäť technické disciplíny, čiže slalom a obrovský slalom. Pôjde o rovnakú kombináciu disciplín ako v marci 2016, keď Jasná po dlhšej časovej prestávke hostila ženskú elitu Svetového pohára.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Alessandro Trovati
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články