Nevydarený pokus o vtip všetkých zaskočil: Prešľap majstra Európy, tieto slová si mohol odpustiť!

Marco van Basten
Marco van Basten

AMSTERDAM – Bývalý legendárny holandský futbalista Marco van Basten sa verejne ospravedlnil za nacistický pozdrav, ktorý neuvážene použil počas priameho prenosu zápasu Eredivisie medzi Ajaxom Amsterdam a Heraclesom Almelo (4:1).

Majster Európy z roku 1988 okomentoval v štúdiu televízie Fox Sports jazykové schopnosti holandského moderátora Hansa Kraaya, ktorý sa s nemeckým trénerom Heraclesu Frankom Wormuthom pokúšal rozprávať v jeho rodnej reči, slovami: "Nicht so gut, Sieg Heil, Pfannkuchen". Van Basten chcel náhodným skombinovaním známych nemeckých slov, v tomto prípade nacistického pozdravu a palaciniek, podotknúť, že sa mu to príliš nevydarilo.

Za svoj prešľap sa okamžite ospravedlnil s odôvodnením, že išlo o svojský vtip: "Nemal som v úmysle šokovať ľudí. Chcel som len okomentovať Hansovu nemčinu." Ospravedlnenie pridala aj televízna stanica: "Jeho pripomienky boli neprimerané. Žiaľ, podobná situácia sa nestala prvýkrát."

Načasovanie bolo vskutku nešťastné. Tímy po celom Holandsku totiž práve v prebiehajúcom kole vyjadrujú odmietavý postoj voči rasizmu v nadväznosti na minulotýždňové pokriky z druholigového zápasu medzi FC Den Bosch a Excelsiorom.


Tagy: Ajax Amsterdam Marco van Basten Heracles Almelo

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA