Skvelá správa z Portugalska: Kovalík získal piaty challengerový titul bez straty jediného setu!

Jozef Kovalík
Jozef Kovalík

BRATISLAVA - Slovenský tenista Jozef Kovalík sa stal víťazom challengerového turnaja v portugalskej Maii neďaleko Porta. V nedeľňajšom finále podujatia hranom na antuke v hale zdolal nenasadeného Francúza Constanta Lestienna 6:0, 6:4.

Dvadsaťsedemročný pravák na kurte od začiatku stretnutia dominoval. V úvodnom sete síce doprial súperovi tri brejkbaly, ale podržal si servis a naopak trikrát uspel na returne. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší priebeh. Kovalík sa v ňom síce ujal vedenia 4:1, no prišiel o jeden brejk a duel ukončil až v desiatej hre.

Slovenský reprezentant nestratil v Portugalsku ani jeden set. Postupne vyradil Rusa Pavla Kotova, Maďara Attilu Balázsa, Taliana Paola Lorenziho aj krajana Andreja Martina a vo finále potvrdil papierové predpoklady proti Lestiennovi. Kovalík si pripísal piate turnajové prvenstvo na challengerovom okruhu a druhé v aktuálnej sezóne, keď nadviazal na úspech z poľského Štetína.

Vďaka celkovému triumfu v Maii sa bratislavský rodák posunie v rebríčku na pozíciu slovenskej trojky tesne pred Martina Kližana a mal by figurovať okolo 140. miesta. Pred ním budú z krajanov už iba Norbert Gombos a Andrej Martina, obaja mimo elitnej stovky.

Jozef Kovalík (SR-10) - Constant Lestienne (Fr.) 6:0, 6:4


Tagy: Jozef Kovalík Constant Lestienne

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/DPA

DISKUSIA