VIDEO Kucka šikovne pripravil gól spoluhráčovi, Vavro z lavičky sledoval ďalší triumf Lazia

Juraj Kucka v súboji o loptuJuraj Kucka v súboji o loptu Zdroj: profimedia.sk

RÍM - Futbalisti Parmy remizovali v nedeľňajšom dueli 13. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Bologna 2:2. Na druhý gól hostí prihral v 71. minúte Juraj Kucka, jeho tím prišiel o víťazstvo až v piatej minúte nadstaveného času.

Parma sa ujala vedenia v 17. minúte po presnom zásahu Švéda Dejana Kulusevského, ešte do prestávky vyrovnal za domácich Rodrigo Palacio. Hostia opäť gólovo udreli dvadsať minút pred koncom, keď Kucka poslal v protiútoku loptu šikovne "do uličky" Simonemu Iacoponimu a ten upravil na 2:1. Bologna ale zo záverečného tlaku vyťažila spoň bod, po rohovom kope v 95. minúte vyrovnal Blerim Džemaili.

Rímske Lazio zvíťazilo piatykrát v sérii, keď uspelo v Sassuole 2:1. Denis Vavro presedel duel na lavičke, rovnako ako Nikolas Špalek, ktorý sledoval prehru Brescie 0:3 na trávniku AS Rím.

Záverečný duel dňa Lecce - Cagliari odložili pre silný dážď. Po troch inšpekciách trávnika arbiter Maurizio Mariani rozhodol, že terén je nespôsobilý. Duel odohrajú v pondelok o 15.00 h.

FC Bologna – Parma Calcio 1913 2:2 (1:1)

/D. Vavro (Lazio) sedel na lavičke náhradníkov/

Hellas Verona - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)
Gól: 66. Di Carmine

Sampdoria Janov – Udinese Calcio 2:1 (1:1)
Góly: 45.+6 Gabbiadini, 74. Ramírez (z 11m) – 29. Nestorovski, ČK: 51. Jajalo (Udinese)

Viac o téme: Juraj Kucka FC Bologna Parma Calcio 1913