Slovan aj majster z Banskej Bystrice zaváhali, Košice sa dotiahli na lídra

Lukáš Paukovček a Milan KytnárLukáš Paukovček a Milan Kytnár Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali druhýkrát v rade v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige. V nedeľňajšom zápase 24. kola podľahli Popradčanom na ich ľade 1:2. "Kamzíci" si v úvodných dvoch tretinách vypracovali dvojgólový náskok, keď sa presadili bývalý hráč Slovana Michael Vandas a popradský odchovanec Peter Bjalončík. Hostia kontrovali šiestym tohtosezónnym gólom Martina Štajnocha v 43. min počas presilovky, ale ich záverečná snaha o vyrovnanie nebola úspešná a 4038 divákov na tribúnach sa radovalo z víťazstva východniarov. Slovan napriek prehre neprišiel o líderské postavenie v tabuľke.

V súboji dvoch tímov s odlišnou formou dosiahli hráči Dukly Trenčín piate víťazstvo za sebou, keď triumfovali nad Nitrou 3:2 po predĺžení. "Vojaci" pod Zoborom dvakrát viedli, ale domáci v oboch prípadoch dokázali vyrovnať a tesne pred treťou sirénou poslal duel do predĺženia Judd Blackwater. Nitre však stačil jeho zásah iba na bod a nezabránil štvrtej ligovej prehre "corgoňov" v sérii. V 63. min o tom rozhodol dvojgólový kanadský legionár Brandon Alderson.

Zaváhanie vedúceho tímu tabuľky využili hokejisti Košíc. V Detve mali počas celého stretnutia jasnú streleckú prevahu, ale dlho prehrávali, keď na gól Michala Chovana odpovedali Ján Sýkora s Petrom Valentom. "Oceliari" napokon lepšie zvládli poslednú tretiu tretinu, v ktorej strelil dva góly Branislav Rapáč, a ich strata na prvý Slovan je štvorbodová. Naopak, tretia Banská Bystrica nevyužila šancu na zníženie manka. V konfrontácii nováčika s majstrom prehrala v Michalovciach 1:3. Všetky góly padli v tretej tretine, keď za domácich presne namierili Mike Dalhuisen, Lukáš Toma a Lukáš Hvila. V drese "baranov" sa presadil iba Michal Kabáč.

V nedeľu sa predstavili pred vlastnými fanúšikmi obaja maďarskí účastníci Tipsport ligy. Na domácej pôde sa im darilo rozdielne. Zatiaľ čo Miškovec zdolal Nové Zámky 4:1, hráči MAC Budapešť prehrali so Zvolenčanmi tesne 3:4.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 20. Fominych (Hrušík, J. Minárik), 60. Blackwater (Schiedl) - 9. Bezúch (Mikyska), 47. Alderson (Bezúch), 63. Alderson (McCormack, Mikyska)

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 6. Vandas (Handlovský, Preisinger), 40. Bjalončík (Leclerc, Karterud) - 43. Štajnoch (Kytnár, Abdul)

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 15. J. Sýkora (V. Čacho ml, P. Zuzin), 28. Valent (Ľupták) - 6. Michal Chovan (D. Růžička), 48. B. Rapáč (Michal Chovan), 57. B. Rapáč (Skokan, Repe)

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Mikron Nové Zámky 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 3. St. Pierre (Ross, Beach), 22. Galanisz (Miskolczi), 31. Rodman (Ross), 41. Galanisz (Ross, St. Pierre) - 37. Stupka (T. Pospíšil, Hatala)

MAC Budapešť - HKM Zvolen 3:4 (2:3, 0:1, 1:0)
Góly: 14. Langkow (Bodó), 17. Orban (Langkow, Bodó), 58. Langkow (McNally) - 1. Bonis (McPherson), 6. Bonis (Drgoň, Trotter), 12. Špirko (Thompson), 39. Trotter

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 41. Dalhuisen (Korhonen), 46. Toma (Mesikämmen, Hvila), 54. Hvila - 43. Kabáč (Gabor, Nemčík)

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín