Ibrahimovič v kurze, trápiaci sa gigant poľuje: Zlatan sa musel poslednej ponuke zasmiať

Zlatan IbrahimovičZlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Trápiaci sa gigant AC Miláno by potreboval akúkoľvek vzpruhu a robí pre ňu všetko možné i nemožné. Cieľom na trhu voľných hráčov sa stal Zlatan Ibrahimovič, ktorý oznámil koniec v MLS za tím Los Angeles Galaxy a túži po návrate do Európy. Švédskeho ostrostrelca už oslovili zástupcovia Bologne, no nevedno, čo na ich ponuku povedal sám Ibrahimovič.

Švédsky rodák s balkánskymi koreňmi dostal ponuku práve od Milána, avšak prvý pokus dopadol viac než zle. Ibrahimovič nie je spokojný s finančnou stránkou. Ibrahimovičov agent Mino Raiola sa minulý týždeň stretol so zástupcami AC Miláno a so samotným Švédom komunikoval prostredníctvom telefónu Zvonimir Boban, športový riaditeľ Rossoneri. 

Gianluca Di Marzio, známy taliansky novinár, uviedol, že z úst Zlatana zatiaľ neprišlo definitívne "nie" či "áno" a vzal si čas na rozhodnutie minimálne do začiatku decembra. O jedného z najlepších strelcov poslednej dekády sa zaujímal aj SSC Neapol, a to najmä majiteľ Aurelio De Laurentiis, pretože má s Ibrahimovičom veľmi vrúcny vzťah. Zo strany šéfa spod Vezuvu však neprišiel konkrétny návrh zmluvy. 

Ibrahimovič prišiel do USA na jar 2018 a behom takmer dvoch sezón ukázal, že stále dokáže hrať futbal na vysokej úrovni. Strieľal góly na požiadanie a s Carlosom Velom a Josefom Martinezom sa predháňal o post kráľa strelcov MLS. Neapol je teda pasé, Bologna zrejme ešte nie. Čo povie na ponuku Milána? Alebo napokon zamieri do Španielska? Zlatan, nenechaj nás dlho čakať...

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Mino Raiola Bologna FC 1909
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • FOTO: SITA/AP/Luca Bruno
  • Zdroj: športky

Súvisiace články