VIDEO Tvrdší trest v NHL ešte nevyfasoval nikto: Bezbranného súpera si podal keď bol na kolenách

Robert Bortuzzo pri faule na Viktora |Arvidssona
Robert Bortuzzo pri faule na Viktora |Arvidssona

NEW YORKU - Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL potrestalo kanadského hokejistu Roberta Bortuzza zo St. Louis štvorzápasovým dištancom, čo je zatiaľ najvyšší trest za nedovolený zákrok v doterajšom priebehu sezóny. Obranca Blues pyká za krosček, ktorým zranil krídelníka Viktora Arvidssona z Nashvillu.

Bortuzzo v prvej tretine nedeľňajšieho zápasu dvakrát za sebou krosčekoval Arvidssona. Prvým zákrokom ho poslal na ľad a dostal od rozhodcov dvojminútový trest. Pri jeho signalizácii následne zozadu atakoval krosčekom súpera ešte raz, Švéd bol pritom v bezbrannej pozícii, práve sa zdvíhal z ľadu a Bortuzza nevidel. Arvidsson pri tomto zákroku utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela, pre ktoré nebude môcť hrať štyri až šesť týždňov. Blues napokon podľahli doma Nashvillu 2:4.

Tridsaťročný Bortuzzo príde počas trestu o približne 67 000 dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Vynechá duely proti Nashvillu, Tampe, Dallasu a Pittsburghu, do súťažného diania sa bude môcť vrátiť až 2. decembra v zápase proti Chicagu. Informoval o tom oficiálny web súťaže.


Tagy: St. Louis Blues Nashville Predators Viktor Arvidsson Robert Bortuzzo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA