Samovražda reprezentanta (†17) s novými skutočnosťami: Reči o zabití, ktoré nik nebral vážne!

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: Facebook/Adrián Sivoň

RUŽOMBEROK - Víkend v slovenskom futbale bol v znamení smrti mladého futbalistu. Dorastenec Ružomberka Adrián Sivoň (†17) podľahol zraneniam po páde zo siedmeho poschodia školského internátu. Pri ťažkom páde utrpel vážne zranenia a okamžite bol prevezený do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Doktorský štáb mu však už nedokázal pomôcť. Dorastenecký duel Ružomberka so Senicou museli odložiť na stredu.

Na internáte bývali mladí futbalisti a Adriánovi spoluhráči. Na tomto mieste sa v neskorých večerných hodinách zhromaždili jeho priatelia a zapaľovali sviečky. Tragédia nenechala ľahostajných ani starších futbalistov MFK, tí podľa portálu čas.sk prišli na miesto krátko po 20:00. 

Adrián prekypoval futbalovým talentom, veď vo veku 17 rokov nastupoval za mužstvo do U19. Starší hráči si ho budú pamätať úplne presne. Podľa ich slov sa zdá, že zákrokmi pripomínal niekdajšieho defenzívneho stredopoliara Roya Keanea, presláveného pôsobením v Manchestri United. Obaja mali spoločnú črtu - zákroky na hranici povoleného. 

"Poznali sme ho. Hrával s nami o triedu vyššie. Bol veľmi dobrý obranca. Často išiel až na hranu povolených zákrokov. Vedeli sme, že cez neho málokto prejde," zaspomínali.

Spoluhráči ho mali zapísaného ako tichého chlapca. Nepatril ale k takým, ktorí by mĺkvo sedeli v kúte. Niekedy sa vyskytol prípad, keď aj on neudržal nervy na uzde a praskli mu. Nevedno si vysvetliť, čo sa pred zápasom stalo. Tragédia je podľa mladých spoluhráčov omnoho nepochopiteľnejšia pre fakt, že Adrián po sebe nezanechal list na rozlúčku. K pádu zo strechy došlo z ničoho nič. 

"Nemal ani frajerku, že by to bolo kvôli nej. Chalani sa chystali na zápas, všetko bolo v pohode. Zrazu volali, že Adrián vybehol z izby, utekal po schodoch hore a po páde zo strechy skončil v nemocnici. Popoludní sme sa dozvedeli, že v nemocnici zomrel," prezradili ružomberskí hráči pre čas.sk.

Reči o zabití, ktoré nik nebral seriózne

Príčiny nešťastia zatiaľ nie sú známe a alkohol sa dá prakticky určite vylúčiť, keďže mladého futbalistu čakal majstrovský zápas. Spoluhráči však špekulujú, čo mohlo stáť za Adriánovou smrťou. Deň pred tragédiou mal niektorým chlapcom povedať, že sa zabije. Ako však u mladých býva zvykom, takéto reči sa zväčša prepočujú a neberú sa príliš vážne. 

"Neverili mu, že to myslí vážne. Spoluhráči si ho doberali, Liptáci proti chlapcovi z Oravy. Nejaká šikana tam bola, ako medzi chalanmi, ale čo sa dialo v šatni, to musia vedieť len oni," prezradili dorastenci. 

Manažér klubovej mládeže Erik Kendera prezradil pre Nový Čas, že téma šikanovania nemusí byť úplne mimo hlavnej debaty. Počul o nej akési chýry a dohady, no od samotných hráčov, vrátane kapitána, nič nevedel. "S trénerom sme sa na túto tému bavili, lebo tu išli takéto chýry. Ani on však nevedel o ničom. Pýtali sme sa aj kapitána," povedal Kendera. 

Polícia však potvrdila, že na mieste nezistila cudzie zavinenie, takže Adrián si zrejme vzal život sám. "V súvislosti s touto udalosťou sme vykonali preverovanie, počas ktorého nebolo zistené protiprávne konanie, ani zavinenie cudzou osobou. Z uvedeného dôvodu prípad nerealizujeme," povedal hovorca KR PZ v Žiline Radko Moravčík. 

17-ročný futbalista začínal svoju kariéru v rodnom Námestove a následne viedli jeho kroky do Trenčína, odkiaľ v roku 2018 prestúpil do Ružomberka. V mladšom a neskôr v staršom doraste bol stabilnou oporou zadných radov a vďaka svojim výkonom býval pravidelne nominovaný do mládežníckych reprezentačných výberov. Naposledy spolu so svojimi tromi spoluhráčmi z klubu zasiahol do víťazného dvojzápasu slovenskej „osemnástky“ v Rumunsku.

Tragédie v slovenskom futbale

1997 Marián Kopča († 29) - hodil sa pod vlak
2001 Juraj Kubesa († 20) - po hádke s priateľkou vyskočil z 8. poschodia
2004 Ľudovít Lancz († 40) - poslal SMS-ku rodine a vyskočil z 11. poschodia
2005 Marián Marek († 24) - pre nešťastnú lásku zomrel po páde z 8. poschodia
2013 Marek Špilár († 38) - vyskočil z okna bratovho bytu na 5. poschodí
2015 Zsolt Érsek († 15) - po zrážke so spoluhráčom skonal na vnútorné zranenia
2016 Martin Troják († 22) - počas tréningu mu zlyhalo srdce
2017 Dionatan Teixeira († 25) - zomrel na zastavenie srdca
2018 Juraj Halenár († 35) - v bratislavskom lesoparku spáchal samovraždu
2018 Milan Malatinský († 48) - v Břeclavi skočil pod vlak
2019 Denis Urbánek († 14) - skolaboval na trávniku a po prevoze zomrel

Viac o téme: MFK Ružomberok Adrián Sivoň
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/Adrián Sivoň; Facebook/MFK Ružomberok, SFZ Official
  • Zdroj: športky

Súvisiace články