Veľká zmena a risk druhej tenistky sveta: Buď úspech alebo vypadnutie z elitnej desiatky!

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

PRAHA - Česká tenistka Karolína Plíšková vstúpi do novej sezóny pod vedením nového trénera Daniho Vallverdua. Rodák z Venezuely v minulosti spolupracoval s Plíškovej krajanom Tomášom Berdychom a koučoval aj Brita Andyho Murrayho, Argentínčana Juana Martina del Potra či Švajčiara Stana Wawrinku.

"Som presvedčená, že Dani mi toho bude môcť veľa ponúknuť a pomôže mi dobre sa pripraviť na veľké zápasy. Chcem niečo zmeniť, v niektorých momentoch zahrať niektoré údery ináč. Chcem vyskúšať niečo nové aj za cenu, že to hneď nepôjde podľa mojich predstáv a možno vypadnem z elitnej svetovej desiatky," povedala pre server iDnes.cz Plíšková, ktorá sa po MS WTA Tour v čínskom Šen-čene rozišla so španielskou trénerkou Conchitou Martinezovou.

Pre venezuelského kouča to síce bude prvá skúsenosť so ženským tenisom, ale nie s českým prostredím. V novembri 2014 spolupracoval s Tomášom Berdychom, ktorému v tom čase patrilo siedme miesto na okruhu ATP. Pre svoju novú zverenku má Vallverdú iba slová chvály. "Karolína je skvelá hráčka a teším sa, že svojou prácou jej pomôžem k dosiahnutiu cieľov. WTA je pre mňa niečo nové, ale výzvy mám rád," vyjadril sa úspešný tenisový tréner.

Podľa manžela aktuálne najlepšej českej tenistky Michala Hrdličku je spomenutá spolupráca krokom dopredu. "S Karolínou sa poznajú už dlho a majú dobrý vzťah. Už tento rok boli spolu na turnaji v čínskom Čeng-čou, ktorý Karolína ovládla," skonštatoval Hrdlička. Okrem iného doplní trénerský tím 27-ročnej rodáčky z mesta Louny aj bývala ukrajinská tenistka Olga Savčuková.


Tagy: Karolína Plíšková Dani Vallverdu

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA