Slovenský útočník dostal padáka a ešte mu naložili: Mal zlý vplyv, nebude nám chýbať!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Marek Hovorka minulý týždeň predčasne skončil v českom extraligovom klube HC Dynamo Pardubice. Vedenie "pernikárov" s ním nečakane rozviazalo kontrakt a o niekoľko dní neskôr zverejnilo aj dôvody tohto rozhodnutia.

"Tento krok považujem za správny. Marek skončil, pretože jeho výkony boli veľmi zlé a navyše dobre nepôsobil ani v kabíne. Hráč s takou zmluvou mal byť lídrom, bohužiaľ, nebol. Určite nastanú aj nejaké ďalšie zmeny," uviedol šéf klubu Martin Sýkora pre oficiálny web.

Tridsaťpäťročný rodák z Dubnice nad Váhom odohral v aktuálnej sezóne šestnásť zápasov s bilanciou 3+3 a nenadviazal na výborné výkony z jarnej baráže, kde bol ofenzívnym lídrom Pardubíc. "Mal zlý vplyv na mužstvo. Dôvodom bol incident zo zápasu so Zlínom. Podľa mňa ani výkony nezodpovedali postaveniu, ktoré mal v tíme. Myslím si, že nám chýbať nebude," povedal tréner Radek Bělohlav, cituje ho portál Hokej.cz.

Hovorka pôsobil v Pardubiciach od decembra minulého roka, keď prišiel do tímu po angažmáne v Admirale Vladivostok. S českou najvyššou súťažou má bohaté skúsenosti, keďže v minulosti nastupoval aj za Vítkovice, Chomutov, Karlove Vary, Spartu Praha, Mladú Boleslav či Kladno. V slovenskej extralige hrával v Košiciach, Žiline, Martine a Liptovskom Mikuláši.


Tagy: Marek Hovorka HC Dynamo Pardubice Martin Sýkora

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - HC Dynamo Pardubice

DISKUSIA