Inter môže Juventus trápiť až do konca sezóny: Bude to zaujímavejšie, myslí si legendárny Lippi

Milan Škriniar
Milan Škriniar

MILÁNO - Inter Miláno síce nie je na čele najvyššej talianskej súťaže, ale za vedúcim Juventusom Turín zaostáva stále iba o jediný bod. Z úvodných 13 zápasov tejto sezóny Serie A vyhrali hráči Interu až 11. A to sa im v celej klubovej histórii podarilo iba v sezóne 1950/1951.

Tieto výsledky už podľa legendárneho trénera Marcela Lippiho nie sú dielom náhody, ale systematickej práce súčasného kormidelníka Antonia Conteho, ktorý má v tíme reprezentantov 12 krajín vrátane slovenského obrancu Milana Škriniara.

"Je výborné, že Inter sa takto drží čela tabuľky a pre súťaž je to len prínosné. A tvrdím, že im to môže vydržať až do konca sezóny. V auguste som na verejnosti povedal, že to vidím na trojsúboj o majstrovský titul. Je však zrejmé, že Neapol z neho vypadol, lebo má veľa svojich problémov," uviedol 71-ročný Marcelo Lippi pre denník Corriere dello Sport, cituje ho aj portál soccerway.com. "Celkovo si myslím, že v tejto sezóne bude boj o ´scudetto´ zaujímavejší ako v minulých rokoch. A to je dobré pre futbal," dodal Lippi.

Tréner talianskych majstrov sveta z roku 2006 zároveň pochválil aj prácu Maurizia Sarriho v Juventuse, ktorý nemá jednoduchú úlohu nadviazať na mimoriadne úspešné obdobie svojho predchodcu Massimiliana Allegriho. Ten získal päť majstrovských titulov po sebe a predĺžil víťaznú šnúru "Starej dámy" v Serie A na osem sezón.

"Zmena trénera v úspešnom klube takmer vždy negatívne ovplyvní atmosféru v tíme. Zrazu sa vytvoria problémy, ktoré predtým neboli a treba sa s nimi pasovať. Sarri je dostatočne inteligentný tréner, aby toto nedopustil. Do hry Juventusu implementoval svoje manažérske postupy bez toho, aby znížil výkonnosť mužstva. Pokračuje tak v úspechoch predchádzajúcich trénerov Conteho a Allegriho," dodal Lippi, ktorý v dávnejšej minulosti získal s Juventusom päť majstrovských titulov aj triumf v Lige majstrov.


Tagy: Juventus Turín Inter Miláno Marcelo Lippi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA