Réway odohral svoj najlepší zápas v sezóne: Zdravotné problémy však pretrvávajú

Martin RéwayMartin Réway Zdroj: profimedia.sk

KLADNO - Veľmi vydarený zápas odohral v nedeľu proti Pardubiciam slovenský útočník Martin Réway. Zrejme svoj najlepší z pätnástich, v ktorých zatiaľ v českej extralige obliekol kladniansky dres. Dvadsaťštyriročný hráč opäť ukázal svoj prehľad na ľade a skvelé ruky dvoma parádnymi nahrávkami, vďaka ktorým Rytieri zmazali dvojgólové manko. Navyše skvele pomáhal aj v obrane. Sám seba ale po zápase hodnotiť nechcel, tešil ho hlavne ďalší tímový úspech.

"Nebudem sa hodnotiť. Ja sa nerád hodnotím, to je na iných, či už na tréneroch, alebo spoluhráčoch. Vedeli sme, že to nebude ľahké stretnutie, ale nezačali sme dobre a dostali sme gól. Musíme si postrážiť začiatky v zápasoch. Dnes sa nám to podarilo otočiť, ale so silnejšími súpermi už to vyjsť nemusí. Dúfam, že to nabudúce budeme mať viac pod kontrolou," povedal Réway v rozhovore s novinármi.

Len sotva možno ale poprieť, že jeho ponuky spoluhráčom prišli v kľúčových momentoch. Krátko po druhom údere hostí našiel Vítězslava Bílka, v tretej tretine potom zakončoval Jakub Strnad.

"Víťa je strelec, to vieme. Hrá sa mi s ním fajn. Ale rád hrám aj s Brendanom O'Donnellom. Je moc dôležité hrať s niekým, kto vie vystreliť z prvej. A to oni vedia," ocenil Réway. "Akonáhle to spracujete, brankár má čas sa presunúť. A gólmani sú väčšinou tak kvalitný, že potom už tú strelu chytia. Je zložité skórovať, keď to nie je z prvej. Pozrite na Gulaša - keby puk spracovával a čakal, nemyslím, že má toľko gólov," dodal Réway.

Obrat prišiel z jeho pohľadu zaslúžene. "Boli sme podľa môjho názoru lepší a nehrali sme cez nepriaznivý stav zle. Len proste robíme zbytočné chyby, Denis Godla sa potom v bránke môže premôcť, ako chce... Musíme mu ešte viac pomôcť," zdôraznil Réway.

Po prvom zápase s viacerými bodmi v kladnianskom drese je jeho bilancia šesť asistencií v 15 vystúpeniach od začiatku sezóny. Dobre vie, že zatiaľ neskóroval. "Vôbec ma to netrápi, ja sa snažím pomôcť tímu, ako to len ide. Keď môžem, tak vystrelím, ale nebudem strieľať len preto, že som nedal ešte gól," vysvetlil Réway.

Martin Réway Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Občas sa ale zdá, že nahráva aj z dobrej pozície, z ktorej by mohol ohroziť bránku súpera sám. "Ja to robím, ako to v ten moment vidím. Možno by to tam padlo, ale dnes som to aj skúšal a nevyšlo to, čo je škoda. Keď ale vidím, že na mňa vyjde obranca, tak nebudem strieľať, aby som ho zbytočne netrafil," povedal Réway.

Jeho výkony budú možno ešte lepšie, až sa zbaví choroby, s ktorou dlhodobo bojuje. "Neprešlo ma to. Stále som zachrípnutý a zajtra už idem k doktorovi, aby som to riešil. S tým srdcovým ochorením to nechcem ďalej riskovať, že ma to prejde. Chvíľu to bolo dobré, ale keď bolo viac zápasov a tréningy, tak sa to vrátilo. Snáď už sa vyliečim, aby som sa mohol sústrediť len na hokej a nie na to, či som zdravý," želá si.

Viac o téme: Martin Réway Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články