VIDEO Tvrdý zákrok Černáka proti Dahlinovi, má otras mozgu: Tréner Buffala to nenechá len tak

Ondřej Palát a Brayden Point sledujú strelu Nikitu Kucherova, brankár Carter Hutton nestihol ani zareagovaťOndřej Palát a Brayden Point sledujú strelu Nikitu Kucherova, brankár Carter Hutton nestihol ani zareagovať Zdroj: SITA/AP/Steve Nesius

NEW YORK - V deviatich pondelkových zápasoch NHL si zahrali dvaja slovenskí hokejisti. Obrancovia Erik Černák a Andrej Sekera sa obaja tešili z víťazstiev so svojimi mužstvami. Tampa Bay v zostave s Černákom zdolala Buffalo 5:2 a Dallas so Sekerom zvíťazil nad Vegas 4:2.

Hokejisti Tampy Bay doma zdolali hráčov Buffala aj vďaka dvom gólom v oslabení v rozpätí 46 sekúnd v tretej tretine. Za stavu 3:2 najprv Cedric Paquette v 49. min zvýšil na 4:2 a krátko na to Ondřej Palát strelil piaty gól Lightning. Český útočník Palát pridal ku gólu aj dve asistencie a celkovo oslávil 200. asistenciu a 300. bod v profilige. Brankár Andrej Vasilevskij prispel 28 zákrokmi. "Hrali sme veľmi zodpovedne, zbytočne sme nestrácali puky. Na druhej strane sme najmä v druhej a tretej tretine výborne forčekovali," opísal 28-ročný Palát aj pre NHL.com.

Černák odohral osemnásť a pol minúty s jednou strelou, jednou zablokovanou strelou a dvoma pluskami na konci. Na konci druhej tretiny slovenský obranca zasiahol lakťom tvár súperovho beka Rasmusa Dahlina a ten musel opustiť ľad s neskoršou diagnózou otras mozgu.

Iba 19-ročný Švéd mal doteraz na konte 16 bodov za 1 gól a 15 asistencií. O tri roky starší Slovák nedostal za svoj zákrok trest a pokračovalo sa v hre bez prerušenia. "Je to veľké sklamanie. Necháme vedenie súťaže, nech posúdi, čo sa stalo. Momentálne sa obávame o Rasmusa a jeho zdravie. Veríme, že nebude dlhodobo vyradený z hokeja," uviedol tréner Buffal Ralph Krueger na oficiálnom webe NHL.

Dallas predĺžil šnúru víťazstiev

Dallas triumfom nad Vegas (4:2) predĺžil šnúru víťazstiev na sedem zápasov a vyrovnal tým klubový rekord. Predtým sa to hráčom s hviezdou na drese podarilo v roku 2008 a tiež v roku 1980, vtedy ešte pod názvom Minnesota North Stars. Aktuálne k siedmemu víťazstvu v sérii prispeli najmä dvojgólový a trojbodový ruský útočník Alexander Radulov a švédsky obranca John Klingberg, autor troch asistencií. Sekera vo víťaznom tíme odohral 18:10 min s bilanciou 1 strela, 4 zablokované strely.

Alexander Radulov a John Galéria fotiek (6) Alexander Radulov a John Klingberg sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

Hráči Stars zároveň natiahli sériu zápasov s minimálne bodom na konte na dvanásť (11-0-1). Jeden z dvoch gólov Vegas dosiahol Paul Stastny. Syn legendy slovenského hokeja Petra Šťastného sa v 900. zápase v profilige prezentoval 699. bodom do tabuľky produktivity (239+460).

Columbus vďačí za výhru brankárovi

Ottawa prehrala v Columbuse 0:1. Fínsky brankár Blue Jackets Joonas Korpisalo sa blysol 25 zákrokmi a druhý shutoutom v kariére. V zostave hostí po jednozápasom záblesku chýbal obranca Christián Jaroš. Keďže do tímu sa po krátkej absencii z osobných dôvodov vrátil Nikita Zajcev, vedenie Senators poslalo slovenského beka späť do farmárskeho tímu Belleville v AHL.

Výsledky:

Tampa Bay - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:29 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela, 2 plusové body

Dallas - Vegas 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:10 min, 1 strela, 4 zablokované strely

Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

New York Rangers - Minnesota 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Philadelphia - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Pittsburgh - Calgary 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Nashville - St. Louis 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Anaheim - New York Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Los Angeles - San Jose 3:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Viac o téme: Alexander Radulov Andrej Sekera Dallas Stars Buffalo Sabres Tampa Bay Lightning Erik Černák Rasmus Dahlin