Bývalý hráč Banskej Bystrice sa pustil do trénera NHL: Vedenie Calgary to neberie na ľahkú váhu

Akim Aliu
Akim Aliu

PITTSBURGH - V úvode predminulej sezóny hral hokejista Akim Aliu na Slovensku za majstrovskú Banskú Bystricu, po deviatich tipsportligových dueloch sa však porúčal do Švédska. Minulý ročník strávil Kanaďan narodený v Nigérii, ktorý vyrastal aj na Ukrajine, v tretej najkvalitnejšej zámorskej súťaži ECHL. Odohral v nej len sedemnásť zápasov a momentálne je bez angažmánu. Napriek tomu spôsobil rozruch v klube NHL Calgary Flames, keď hlavného kouča tohto tímu Billa Petersa nepriamo obvinil z rasizmu. Ide však o prípad starý desať rokov.

Aliu v pondelok na twitteri uviedol, že ešte počas spoločného pôsobenia v tíme Rockford IceHogs v sezóne 2009/2010 Peters ako vtedajší kouč farmárskeho tímu pravidelne verbálne narážal na jeho farbu pleti, pretože sa mu nepáčila hudba, ktorú si púšťal v hráčskej kabíne. Aliu priznal, že to bola forma jeho rebélie voči Petersovi, ktorý mal neskôr požiadať vedenie organizácie o preradenie mladíka do nižšej súťaže.

Príspevok niekdajšieho hráča banskobystrických "baranov" si všimli aj v organizácii Flames. "Zaznamenali sme to. Sme však na výjazde u súperov, takže sme ešte nemali možnosť sadnúť si s koučom Petersom a porozprávať sa o tom. Neberieme to na ľahkú váhu. Keď prebehne interná debata, budeme o všetkom informovať," uvádza sa v stanovisku "plameňov".

Calgary v pondelok prehralo na ľade Pittsburghu 1:2 po predĺžení a tréner Bill Peters nebol k dispozícii novinárom.


Tagy: Calgary Flames Bill Peters Akim Aliu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mike Strasinger

DISKUSIA