Neymar pod ostrou paľbou vlastného trénera: Povedal som mu to, je to skutočná hanba!

Pohovor Tuchela s NeymaromPohovor Tuchela s Neymarom Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Neymar patrí k typu futbalistom, ktorí rozdeľujú fanúšikov na dva póly. Jedna skupina ho miluje a obdivuje technické finesy, druhá si nemôže pomôcť a nedokáže predýchať filmovanie, ľahké pády, obliekanie či iných 1000 vecí. Kto chce, nájde si dôvod. Aspoň tak sa hovorí. Jeho kouč Thomas Tuchel sa v rozhovore pre France Info vyjadril k mierne kritickom duchu. Pracovať s Neymarom jednoducho nie je lízať sladký med s orechami a jablkom.

Neymarov tím PSG sa dnes večer predstaví na ihrisku Realu Madrid, teda klubu, s ktorým bol brazílsky hviezdny krídelník spájaný behom celého leta. Napokon sa do Španielska nevrátil a bojuje za farby PSG. V prípade, že nastúpi, pôjde o jeho prvý štart v tohtoročnej Lige majstrov. 

Tuchel sa pred ostro sledovaným šlágrom postaral svojimi komentármi o menší rozruch a Neymara aj skritizoval. "Dokáže výborne počúvať, ale niekedy, nanešťastie, neukáže, aký veľkorysý chlap to je. Niekedy je provokatívny a je to skutočná hanba, pretože to nie je potrebné." 

Tuchel však nepovedal tieto slová iba pred novinármi, ako správny chlap si vydiskutoval veci i so samotnou brazílskou hviezdou. "Áno, áno, povedal som mu to. Veľa sa spolu smejeme a vždy sa snažíme hovoriť pravdu. Akceptuje to, ale je to ťažké, lebo je provokatívny, keď cíti, že veci nejdú podľa plánu. Nie vtedy, keď je pokojný," doplnil Tuchel. 

PSG sa pred piatym zápasom Ligy majstrov nemá na čo sťažovať. V štyroch predchádzajúcich vystúpeniach neinkasovali ani gól, sami ich strelili rovných 10 a nestratili jediný bod. Zato Real Madrid sa v milionárkskej súťaži mierne trápi, štyri vystúpenia mu priniesli iba sedem bodov. Naposledy však presvedčivo rozdrvil doma Galatasaray 6:0. 

Viac o téme: Neymar PSG Thomas Tuchel
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • FOTO: SITA/AP/Francois Mori
  • Zdroj: športky

Súvisiace články