Saganov súper hlási útok na triumf v monumentálnej klasike: Už sa nemôžem dočkať

Elia VivianiElia Viviani Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Skvelý taliansky cyklista Elia Viviani poodkryl svoje plány na rok 2020. Figuruje v nich účasť na Tour de France, ale aj absencia na Giro d'Italia. Rovnako avizuje účasť na najdlhšej monumentálnej klasike Miláno - San Remo, kde by chcel konečne uspieť.

"Na Miláno - San Remo sa zúčastnil už šesťkrát a jeho najlepší výsledok sa spája s deviatym miestom v roku 2017. To bolo vtedy, keď v tesnom závere Michal Kwiatkowski zdolal Petra Sagana a Juliana Alaphilippa," pripomenul špecializovaný portál Cycling Weekly.

Úradujúci majster Európy a účastník tohtoročných pretekov Okolo Slovenska po tejto sezóne zmenil tímovú príslušnosť. Z elitného šprintéra tímu Deceuninck Quick-Step sa stal líder Cofidisu v etapách s rýchlymi koncovkami. Pre rok 2020 má však aj špeciálnu motiváciu spojenú s olympijskými hrami v Tokiu. Chcel by tam uspieť v dráhovej cyklistike, v pretekoch v omniu bude obhajovať olympijský titul z Ria de Janeiro 2016.

"Na Tour de France sa bude chcieť čo najlepšie pripraviť na olympijské hry. Do Japonska chce prísť s dobrou formou v nohách, aby mohol bojovať o zlaté medaily na dráhe," napísal o držiteľovi 78 víťazstiev v cestnej cyklistike taliansky denník La Repubblica.

Zatiaľ posledné jeho víťazstvo sa zrodilo tento rok v 4. etape na Okolo Slovenska, keď uspel v špurte hlavného poľa v Senici. Momentálne už Viviani začal prípravu na novú sezónu. "Po troch týždňoch dovolenky som opäť pripravený do toho naskočiť. Už sa nemôžem dočkať, kedy budem späť na bicykli," cituje Cycling Weekly Vivianiho s odvolaním sa na denník Gazzetta dello Sport.

Viac o téme: Elia Viviani
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá