Povedie Dudu s Pekaríkom bývalý kouč Bayernu? Dni Čoviča na lavičke Herthy sú zrátané!

Ante Čovič
Ante Čovič

BERLÍN - Zdá sa, že dni Anteho Čoviča na lavičke futbalistov Hertha BSC Berlín sú po víkendovej prehre 0:4 na ihrisku FC Augsburg zrátané. Čoraz hlasnejšie sa hovorí o jeho nástupcovi, hoci situácia na trhu s trénermi nie je z pohľadu predstáv Berlínčanov jednoduchá. Hlavným kandidátom na post kormidelníka v tíme účastníka najvyššej nemeckej súťaže, v ktorom pôsobia aj slovenskí reprezentanti Ondrej Duda a Peter Pekarík, bol Niko Kovač.

Ten nedávno predčasne skončil pôsobenie v Bayerne Mníchov, ale v aktuálnej sezóne už nechce prebrať nové mužstvo. V utorok večer by sa malo rozhodnúť, či Čovič povedie na stredu plánovaný popoludňajší tréning Herthy. Je alternatíva, že mužstvo nastúpi pod jeho taktovkou aj v najbližšom bundesligovom stretnutí v sobotu proti Borussii Dortmund. Návrat niekdajšieho kouča Pála Dárdai je zrejme vylúčený, takisto riešenie s Jürgenom Klinsmannom, ktorý figuruje v klubovom vedení. Pravdepodobnejšie sa javí variant s asistentom Haraldom Gämperlem.

Predstavitelia Herthy, ktorá chcela bojovať o miesta zaručujúce účasť v pohárovej Európe, ale po prvej tretine súťaže figuruje až na 15. mieste, údajne kontaktovali manažéra Bruna Labbadiu ohľadom možnej spolupráce. Berlínčania nezvíťazili už v piatich ligových dueloch za sebou, pričom ako zdolaní odchádzali z ostatných štyroch stretnutí. O päť bodov pred nimi v tabuľke je aj mestský rival a nováčik súťaže Union Berlín.


Tagy: Hertha Berlín Ondrej Duda Peter Pekarík Niko Kovač Ante Čovič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
herthabsc.de

DISKUSIA