VIDEO Courtois v šlágri s PSG schytal červenú kartu: VAR napokon všetko zmenil!

Rozhodca Artur Dias posudzuje spornú situáciu prostredníctvom VARRozhodca Artur Dias posudzuje spornú situáciu prostredníctvom VAR Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid postúpili v utorok do osemfinále Ligy majstrov. Real remizoval s Parížom St. Germain 2:2, istotu účasti vo vyraďovačke mu ale dal už predchádzajúci výsledok v A-skupine.

Šláger utorkového večera medzi Realom a PSG sa skončil nerozhodne 2:2, keď hostia v závere zmazali dvojgólové manko. Karim Benzema bol v prvom polčase na konci svižnej akcie domácich, keď po strele Isca do žrde poslal loptu do siete.

Emócie vyvolala nejasná situácia zo záveru prvého polčasu, kedy rozhodca odvolal červenú kartu pre brankára domácich Thibauta Courtoisa a potenciálny pokutový kop po zákroku na Maura Icardiho na hranici pokutového územia, VAR mu totiž ukázal predchádzajúci faul na Marcela v strede poľa.

Benzema v 79. minúte pridal druhý gól, ale ani to nestačilo - Kylian Mbappé a Pablo Sarabia ešte dokázali vyrovnať a Parížania majú istotu prvenstva v skupine. O postupe Realu rozhodol už prvý utorňajší duel A-skupiny, v ktorom Galatasaray Istanbul remizoval s FC Bruggy 1:1.

Viac o téme: PSG Marcelo Mauro Icardi Thibaut Courtois Real Madrid CF Artur Dias
  • Zdroj: TASR, športky