VIDEO Kúzelník Daňo ako odtrhnutý z reťaze: Úradujúcemu šampiónovi strelil krásny gól v oslabení

Marko DaňoMarko Daňo Zdroj: Profimedia/Frank Jansky/Icon Sportswire

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Marko Daňo sa stal prvou hviezdou zápasu zámorskej American Hockey League (AHL), v ktorom jeho Cleveland Monsters zvíťazil na klzisku úradujúceho šampióna Charlotte Checkers 3:1. Čoskoro 25-ročný forvard strelil dva góly vrátane víťazného, pričom to boli jeho prvé presné zásahy v aktuálnom ligovom ročníku. V ostatných dvoch dueloch utorňajšieho programu AHL sa Slováci nepredstavili.

Vydarené momenty slovenského reprezentanta prišli v úvode tretej tretiny zápasu. Najskôr v 42. minúte pri hre piatich proti piatim zvyšoval náskok hostí na 2:0 a o štyri minúty neskôr pridal druhý gól v oslabení. V drese domácich v závere stretnutia už iba znížil Cavan Fitzgerald.

Daňo zažíva v AHL momentálne dobré obdobie, keď bodoval v predošlých šiestich dueloch a nazbieral v nich osem bodov (2+6). Na prvý gól sezóny však čakal až do sedemnásteho súťažného vystúpenia. V doterajšom priebehu ročníka má bilanciu 2+9 a je šiestym najproduktívnejším hráčom Clevelandu. Rodák z rakúskeho Eisenstadtu má dvojcestnú zmluvu s Columbusom Blue Jackets, no v sezóne 2019/2020 ešte nedostal priestor v NHL.

Viac o téme: Marko Daňo Charlotte Checkers Cleveland Monsters