Bývalý hráč slovenského majstra zavaril koučovi NHL: Calgary vyšetruje pálčivý problém

Bill PetersBill Peters Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh

CALGARY - Tréner Bill Peters nepovedie hokejistov Calgary Flames v stredajšom zápase NHL proti Buffalu Sabers. Vedenie klubu pristúpilo k tomuto opatreniu po tom, ako Akim Aliu obvinil Petersa z rasizmu. Rodák z Nigérie prezradil, že bol terčom urážok zo strany kouča počas pôsobenia v tíme AHL Rockforde IceHogs v sezóne 2009/2010. NHL podnet vyšetruje.

"Stále preverujeme všetky skutočnosti, ide o veľmi vážnu vec. Bill Peters nebude na striedačke v zápase s Buffalom, jeho povinnosti prevezme asistent Geoff Ward. Ďalšie stanovisko neposkytneme až do ukončenia vyšetrovania," uviedol na oficiálnom webe NHL generálny manažér "plameňov" Brad Treliving, ktorý dodal, že Peters sa zatiaľ o svoje zamestnanie nemusí báť: "Toto vyhlásenie je iba snaha o čo najväčšiu transparentnosť. Bill je stále súčasťou tímu. Rozprával som sa s ním, s Akimom aj ďalšími ľuďmi. Moja úloha je, preveriť všetky informácie a zistiť pravdu."

Tridsaťročný Aliu, ktorý si obliekal aj dres Banskej Bystrice, v obvinení uviedol, že Peters ho urážal pravidelne počas ročníka 2009/2010. Podľa webu NHL ho neoznačil menovite, ale všetky indície ukazujú na Petersa, ktorý v tom čase trénoval Rockford tretiu sezóny, Aliu bol nováčik.

Viac o téme: Calgary Flames Bill Peters Brad Treliving Akim Aliu
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Jeff McIntosh
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články