Mourinho po fantastickom víťaznom obrate Spurs: Na hráčov som bol skôr mäkší ako prehnane tvrdý

Manažér Tottenhamu José Mourinho
Manažér Tottenhamu José Mourinho

LONDÝN - Portugalský futbalový tréner José Mourinho to v Lige majstrov so svojimi tímami vie. Cez skupinovú fázu prešiel s Portom, Chelsea Londýn, Interom Miláno, Realom Madrid i Manchestrom United a podarilo sa mu to aj s Tottenhamom Hotspur. Pri Mourinhovom domácom debute na lavičke Spurs prehrávali minulosezónni finalisti s Olympiakosom Pireus 0:2, no napokon triumfovali 4:2.

Mourinho už po pol hodine hry stiahol z ihriska Erica Diera a na trávnik poslal Christiana Eriksena. Dánsky stredopoliar sa chopil dirigentskej taktovky, rozhýbal ofenzívu a "kohútom" sa podaril dokonalý obrat. "Po takomto zápase mám skvelé pocity. Bol to duel, v ktorom som musel urobiť zásahy, aby prišlo k zmene vývoja. Veľmi si cením, že hráči sa neuspokojili so stavom 2:2, ktorý by nám stačil na postup a strelili ďalšie dva góly. Fanúšikovia môžu byť na nich hrdí. Cez prestávku som sa snažil byť na hráčov skôr mäkší ako prehnane tvrdý a kritický. Potrebovali zdvihnúť sebavedomie, diskutovali sme o nejakých taktických detailoch," uviedol kouč Tottenhamu.

Dele Alli, ktorý strelil dôležitý gól do šatne na 1:2, označil prvý polčas za katastrofu. "Všetci hráči boli zrelí na striedanie. Napokon si to odniesol Eric. Trénerovi vyšiel ťah s nasadením Christiana, dal našej hre nový impulz. Do druhého polčasu sme vybehli na trávnik ako vymenení, boli sme pozitívne naladení. Cítili sme na ihrisku väčšiu voľnosť. Hrali sme s väčším pokojom, vytvárali sme si šance, z ktorých rezultovali góly."

Dvakrát sa strelecky presadil Harry Kane. Kapitán Spurs očakával, že Olympiakos bude klásť tuhý odpor. "Vedeli sme, že Gréci budú poriadne hrýzť. Iba víťazstvo na našej pôde im dávalo šance na postup. Teší ma, že sme to napokon zvládli a nemusíme sa o postup strachovať do posledného kola. Nový tréner Jose Mourinho zatiaľ toho veľa nestihol spraviť, veď nás viedol iba v dvoch zápasoch. Zatiaľ je to však dobré. Dôležité je, aby sme aj v ďalších dueloch hrali s takouto energiou."


Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP Photo/Matt Dunham; Video: hoofoot.com

DISKUSIA