Amatérska MMA liga MAMMAL pritiahla do Tatier UFC zápasníka z Uzbekistanu

Makhmud Muradov
Makhmud Muradov

POPRAD - Novembrové kolo amatérskej MMA ligy sa uskutočnilo 16.11.2019 v Poprade v spolupráci s domácim klubom Kenkyo Club Poprad. Po prvýkrát zavítala Slovenská Amatérska MMA liga MAMMAL do Tatier a priniesla so sebou aj špeciálneho hosťa, UFC zápasníka Makhmuda Muradova.

Špeciálnym hosťom bol UFC zápasník, Makhmud Muradov. Bola to výnimočná udalosť, že na amatérsku ligu prišiel takýto zápasník, kde ostatní zápasníci ako i diváci mali možnosť fotografovania sa a získania autogramu s takouto osobnosťou v bojových športoch.

Ďalšou novinkou boli "pilotné" zápasy zápasníkov pod 14 rokov, ktoré dopadli na výbornú. Ťahákom boli 5 a 6 roční zápasníci. Publikum "šalelo" pri týchto 2 zápasníkoch. Historicky po prvýkrát sa na Slovensku uskutočnili zápasy najmenších detí. Sú špecifické tým, že sú bez úderov na hlavu. Svetová federácia sa usiluje o to, aby sa tento šport dostal na olympiádu v roku 2028. Toto bol aj odkaz pre rodičov, že MMA nie je len to krvavé, čo vidia v televízii. Vzhľadom na obrovskú popularitu MMA ako i Slovenskej amatérskej MMA ligy MAMMAL, budeme i naďalej pokračovať vo vytváraní priestoru pre zápasníkov, aby mohli rásť a robiť radosť nie len na Slovensku, ale sa postupne prepracovávať aj na medzinárodnú scénu.

Aftermovie Poprad

Prvou historickou neoficiálnou reprezentáciou Slovenska bola účasť 2 zápasníkov na Majstrovstvách Európy WKF v Rumunsku, kde Jaroslav Peško ako junior a Igor Lukačovič i mužov, dosiahli strieborné medaily vicemajstrov Európy. Perličkou bolo i vyhodnotenie najlepšieho rozhodcu turnaja a tým bol Ján Kirschenbau z Kenkyo Club Popad.

Ďalšie kolo amatérskej MMA ligy MAMMAL 12, sa uskutoční 7.12.2019 v Žiline v spolupráci s Wolf Pride Gym Žilina. Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.


Tagy: Makhmud Muradov

Zdroj:
športky
Foto:
MAMMAL; Video: youtube

DISKUSIA