Kozák musí v Istanbule vyriešiť otáznik v obrane: Po výsledku z Bragy pátrať nebude

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.
Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.

ISTANBUL - Tréner futbalistov Slovana Bratislava Ján Kozák ml., musí pred štvrtkovým zápasom Európskej ligy UEFA 2019/2020 proti Besiktasu Istanbul vyriešiť jeden otáznik v obrane. S výpravou totiž na predposledný zápas K-skupiny neodcestoval obranca Jurij Medveděv, ktorý na poste pravého obrancu nastupoval pravidelne.

Českého legionára v uplynulom ligovom zápase so Sereďou (2:0) nahradil Lukáš Pauschek, ten však nefiguruje na súpiske Slovana pre európske súťaže. Rovnako ako ďalšia alternatíva na tomto poste Mitch Apau. "Mám pripravené nejaké možnosti a verím, že sa rozhodneme správne. Nechajte sa prekvapiť," povedal tréner Slovana na stredajšej tlačovej konferencii. Kozák však pred odletom do Istanbulu mal aj dobré správy. S mužstvom trénovali Dominik Greiff, Moha, Kenan Bajrič a Aleksandar Čavrič, ktorí mali prednedávnom zdravotné problémy. "Zdravotne sú v poriadku a všetci sú pripravení nastúpiť," prezradil kouč "belasých".

Hráči Slovana si v stredu večer miestneho času otestovali štadión Besiktasu, obranca Myenty Abena pred tréningom povedal: "Besiktas má veľmi dobrý tím a navyše mu domáci fanúšikovia vytvoria fantastickú atmosféru. Bude to tu veľmi hlučné, ale niečo podobné sme zažili v Solúne proti PAOK. Takže si myslím, že sme na to pripravení".

Slovan má pred zápasom šancu postúpiť z K-skupiny do ďalšej fázy. Musí však zvíťaziť a zároveň potrebuje, aby sa paralelne hraný zápas Bragy s Wolverhamptonom neskončil remízou. Kozák sa však sústredí len na zápas svojich zverencov a po výsledku z Portugalska nebude pátrať. "Nechcem to vôbec riešiť. My musíme hrať čo vieme, každý bod v tejto súťaži je výborný. Z hľadiska rozostavenia uvidíme, čo prinesie priebeh zápasu. Ale my hráme o postup a ak by to nevyšlo, tak aj o tretie miesto v skupine. Takže uvidíme, ako sa to napokon vyvinie."

Besiktas by mohol dať v zápase podľa tureckých médií aj mladším hráčom, no jeho cieľom je naplno bodovať. V lige zvíťazil štyrikrát za sebou a v šiestich zápasoch inkasoval len jeden gól. "Domáci zlepšili najmä organizáciu hry, takže v tomto to pre nás bude o to ťažšie," uzavrel Kozák.


Tagy: Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA