VIDEO Ďalší heroický výkon Slavie opäť nestačil: Inter získal v Prahe dôležité body

Inter oslavuje gól do siete Slavie Inter oslavuje gól do siete Slavie Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie prehrali v predposlednom piatom kole Ligy majstrov s Interom Miláno 1:3 a v tabuľke už nemôžu skončiť lepšie ako posledný. Pred záverečným duelom F-skupiny Pražania prišli o nádej na postup aj na tretie miesto, ktoré znamená účasť v jarnej fáze Európskej ligy.

Hostí poslal v Edene v 19. minúte do vedenia Lautaro Martínez, v 37. minúte vyrovnal z penalty Tomáš Souček potom, čo rozhodca odvolal predchádzajúci gól hostí. Deväť minút pred koncom rozhodol Romelu Lukaku a poistku pridal v 88. minúte Martínez.

Slavia prehrala aj tretí domáci zápas skupiny a po piatich dueloch má na konte len dva body za dve vonkajšie remízy. Inter sa posunul na druhé miesto pred Dortmund, na ktorého ihrisku český šampión za dva týždne uzavrie svoje vystúpenie v skupine.