Smutná symbolika v spojitosti s tragickou nehodou: Chapecoense zostúpi z najvyššej ligy

Hráč Chapecoense na kolenáchHráč Chapecoense na kolenách Zdroj: SITA/AP/Matilde Campodonico

BELO HORIZONTE - Takmer presne tri roky od tragickej leteckej nehody futbalistov brazílskeho Chapecoense klub zostúpi z najvyššej ligovej súťaže. Z noci na štvrtok o tom rozhodla domáca prehra 0:1 proti Botafogu, po ktorej sa tím nachádza na predposlednom 19. mieste. S troma zostávajúcimi kolami do konca súťaže však klub už nemá šancu na záchranu.

Nehoda, pri ktorej zahynulo 71 ľudí sa stala 29. novembra 2016. Na palube lietadla smerujúceho na súboj finále Copa Sudamericana proti kolumbijskému Atletico Nacional sa nachádzali okrem hráčov, členov a funkcionárov tímu aj novinári. Vedenie tamojšieho futbalového zväzu následne navrhlo Chapecoense garanciu účasti v najvyššej súťaži v nasledujúcich troch sezónach, no klub ponuku odmietol.

Záchranári prehľadávajú trosky lietadla Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Z preživších futbalistov je stále aktívny len obranca Alan Ruscher, ktorý v tejto sezóne hosťuje v konkurenčnom EC Goias. Jeho spoluhráč z obrany Helio Neto pre neustále bolesti ukončil kariéru a brankár Jackson Follmann musel absolvovať amputáciu časti pravej dolnej končatiny a momentálne vystupuje ako spevák v talentovej show miestnej televízie. Informáciu priniesla agentúra SID.

 

Viac o téme: Chapecoense AF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Matilde Campodonico
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články