VIDEO Obul kopačky a vstúpil do vzácnej spoločnosti: Európa spozornela, nový talent na scéne!

Rayan Cherki vpravo
Rayan Cherki vpravo

PETROHRAD - Francúzsky futbalový útočník Rayan Cherki sa stal v stredu druhým najmladším hráčom, ktorý nastúpil v zápase Ligy majstrov. Vo veku 16 rokov a 102 dní dostal príležitosť v dueli G-skupiny, v ktorom francúzsky Olympique Lyon prehral na trávniku ruského Zenitu Petrohrad 0:2. Rodák z Pusignanu vystriedal v 74. minúte Maxwella Corneta, ale nepomohol účastníkovi Ligue 1 zvrátiť nepriaznivý stav.

Cherki sa ocitol na zápasovej súpiske Lyonu už pred troma týždňami, ale proti Benfice Lisabon do hry nezasiahol. Ak by mu dal tréner Rudi Garcia šancu, francúzsky mladík by prekonal rekordný zápis Céléstina Babayara. Nigérijčan sa stal koncom novembra 1994 najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil v Lige majstrov. Mal iba 16 rokov a 87 dní, keď debutoval v drese Anderlechtu Brusel pri remíze 1:1 so Steauou Bukurešť.

"Pred troma týždňami zostal Cherki nevyužitý na lavičke náhradníkov, keď mohol prekonať Babayarov rekord. Mladý útočník ukázal svoje schopnosti v Mládežníckej lige majstrov, kde strelil štyri góly v troch zápasoch, a pomohol si k posunu do prvého tímu Lyonu. V tejto súťaži pritom nastupoval už od pätnástich rokov," uvádza sa na oficiálnom webe Európskej futbalovej únie.

Na treťom mieste historických tabuliek mladíkov v Lige majstrov figuruje Chorvát Alen Halilovič (16 rokov a 128 dní, Dinamo Záhreb), štvrtý je Belgičan Youri Tielemans (16 rokov a 148 dní, Anderlecht) a piaty Grék Charis Mavrias (16 rokov a 242 dní, Panathinaikos Atény).


Tagy: Zenit Petrohrad Olympique Lyon Alen Halilovič Youri Tielemans Rayan Cherki Charis Mavrias Céléstine Babayaro

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia; Video: YouTube/SportVideosMM

DISKUSIA