Do Nitry prichádza známy kanadský útočník: Versteega a Blackwatera pozná od detských čias

Kanadský útočník Colton Yellow Horn s trofejou
Kanadský útočník Colton Yellow Horn s trofejou

BRATISLAVA - Káder tipsportligového hokejového klubu HK Nitra rozšíril kanadský útočník Colton Yellow Horn. Ako informuje oficiálny web "corgoňov", spod Zobora odchádzajú slovenský útočník Eduard Šimun a americký obranca Dylan Olsen.

Tridsaťdvaročný Colton Yellow Horn pôsobí v Európe s ročnou pauzou už od leta 2013. Začínal v maďarskom tíme Fehérvár AV19, potom na jednu sezónu zamieril do Japonska. Odtiaľ putoval na tri roky do Česka (Znojmo, Plzeň) a predchádzajúce dve sezóny strávil v tíme Graz 99ers v EBEL lige. "Samotný Colton vôbec nejde do neznámeho prostredia. Ako niekdajší hráč Plzne na vlastnej koži zažil dve prehry proti Nitre v Lige majstrov. Okrem toho je o ňom známe, že patrí k najlepším kamarátom Krisa Versteega a Judda Blackwatera, s ktorými sa pozná od detských čias," referuje oficiálny web HK Nitra.

Bek Dylan Olsen prišiel do Nitry pred touto sezónou a v najvyššej slovenskej súťaži absolvoval 21 duelov so ziskom dvoch asistencií. Center Šimun absolvoval v aktuálnom ročníku 19 stretnutí a zaznamenal v nich dva presné zásahy a tri gólové prihrávky. "O ich budúcnosti sa rozhodne v najbližších dňoch," informuje HockeyNitra.com.

Hokejisti Nitry sú v tipsportligovej tabuľke na priebežnom 9. mieste, keď v 23 dueloch získali 27 bodov. Aktuálne ťahajú päťzápasovú sériu prehier.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hockeynitra.com

DISKUSIA