Vrba je v Plzni na pokraji konca: Nespokojný šéf! Nahradiť ho má žiadané meno zo Slovenska

Pavel Vrba
Pavel Vrba

PLZEŇ - Tréner Pavel Vrba možno už počas zimnej prestávky skončí vo futbalovom tíme FC Viktoria Plzeň, v ktorom zväčša úspešne pôsobil s krátkymi prestávkami od roku 2008.

Vedenie Viktorie je nespokojné s výkonmi mužstva v posledných týždňoch a seriózne zvažuje zmenu na poste hlavného trénera. Novým kormidelníkom červeno-modrých by sa mal stať Slovák Adrián Guľa, momentálne tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Informuje o tom web isport.blesk.cz.

Plzni síce patrí druhá priečka v tabuľke najvyššej českej súťaže, ale manko na lídra Slaviu Praha je až 11-bodové a mužstvo pod vedením Vrbu sa výraznejšie nepresadilo ani v aktuálnej edícii európskej pohárovej súťaže. Po zatiaľ poslednej remíze 1:1 na ihrisku poslednej Karvinej prišiel do šatne šéf klubu Adolf Šádek a mužstvu dal jasne najavo, že takéto výkony ďalej nebude tolerovať.

"Podľa informácii denníka Šport uložil mužstvu kolektívnu pokutu 2 milióny českých korún a v hre je aj zmena na poste trénera. Pavla Vrbu by mohol hneď po skončení jesennej časti súťaže nahradiť Adrián Guľa," píše isport.blesk.cz.

Na futbalistov Plzne čakajú v jesennej časti Fortuna ligy už len dva domáce zápasy proti Bohemiansu Praha a Tepliciam, resp. výjazd do Slovácka. Vedenie klubu vyžaduje plný bodový zisk aj zlepšený herný prejav v týchto zápasoch.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba Adrián Guľa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA