Boli tam viaceré kontroverzné situácie: Hráči Slovana reagujú na smolný záver a prehru

Hráči Slovana a Besiktasu Istanbul sa zdravia po odvetnom stretnutíHráči Slovana a Besiktasu Istanbul sa zdravia po odvetnom stretnutí Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

ISTANBUL - Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do ďalšej fázy Európskej ligy UEFA 2019/2020. Vo štvrtkovom dueli na pôde Besiktasu Istanbul prehrali 1:2, v priebežnej tabuľke sú na treťom mieste so štyrmi bodmi. Ďalej zo skupiny postúpili Sporting Braga a Wolverhampton Wanderers, ich štvrtkový vzájomný súboj sa skončil remízou 3:3. Ohlasy po zápase:

Dominik Greif (brankár Slovana): "Je to škoda, Prvý polčas sme mali výborný. V druhom polčase domáci zvýšili tlak, ale boli tam aj kontroverzné situácie. Na Erika Daniela možno bola penalta, neskôr faulovali Andraža Šporara, ale bol z toho priamy kop pre domácich a potom sme dostali gól. V Turecku sa nehrá ľahko, ale domáci nepredviedli extra výkon. Tlak v posledných 20 minútach tam bol, ale na to sme už zvyknutí. Pri prvom góle to ich hráč pekne trafil od brvna a potom v závere nešťastná penalta. Zasa tam bolo trochu smoly na našej strane. Celkovo sme si hanbu nespravili, siahame si na dno svojich možností. Zo začiatku sme mali šťastie, teraz sa od nás odvrátilo. Boli tam viaceré kontroverzné situácie. Ťažko sa k tomu vyjadruje, musel by som si ich pozrieť na videu."

Erik Daniel (útočník Slovana a strelec gólu): "Na svoj gól nebudem pekne spomínať, lebo sme prehrali. V prvom polčase sme plnili, čo sme mali plniť. Všetko nám vyšlo. V druhom polčase nás domáci zatlačili, pribúdali im štandardné situácie a po jednej z nich im to tam padlo. Nemáme sa za čo hanbiť za tieto zápasy v Európy, tešíme sa na posledný zápas doma proti Brage."

Andraž Šporar, útočník Slovana: "Škoda, že sa mi nepodarilo zvýšiť na 2:0. V druhom polčase Besiktas potvrdil svoju kvalitu. Nemôžeme už postúpiť, v zápase s Bragou sa však s našimi fanúšikmi chceme rozlúčiť víťazstvom."

Viac o téme: Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava Erik Daniel Dominik Greif Andraž Šporar
  • Zdroj: TASR, SITA