Sklamaný Šporar si sype popoľ na hlavu: Môj dotyk nebol perfektný... Toto veľké mužstvá dokážu!

Na snímke uprostred Andraž Šporar (Slovan), vľavo Caner Erkin a Loris Karius (obaja Besiktas)Na snímke uprostred Andraž Šporar (Slovan), vľavo Caner Erkin a Loris Karius (obaja Besiktas) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vyzdvihli kvalitu Besiktasu Istanbul po štvrtkovom zápase K-skupiny Európskej ligy, v ktorom turecký tím triumfoval 2:1. Hoci hostia viedli po polčase 1:0 a k dobrej nálade im pridal aj polčasový výsledok duelu Braga - Wolverhampton, nedokázali náskok udržať. Ktovie ako by sa zápas vyvíjal, ak by Andraž Šporar využil svoju šancu zo 44. minúty.

Slovan po prvej 45-minútovke živil šancu na postup, scenár bol rozpísaný ideálne. "Belasí" viedli, do karát im hral aj polčasový rezultát z Portugalska. No napokon všetko dopadlo inak. "Vedeli sme, že Wolverhampton vedie v Brage, takže sme si hovorili, že ak zopakujeme výkon z prvého polčasu, zostaneme v hre o postup. Ale Besiktas má kvalitu a my to musíme rešpektovať. Možno keby som dal gól na 2:0, vyzeralo by to inak," povedal po zápase Šporar.

Kanonier Slovana opísal situáciu, ktorá mohla rozhodnúť o zápase. S loptou sa dostal po úniku z pravej strany až do zakončenia, ale minul bránu. "Môj posledný dotyk nebol perfektný, lopta mi zostala medzi nohami, škoda."

Sklamaní hráči Slovana Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP

Hráči slovenského majstra však cítili krivdu po dvoch situáciách, ktoré podľa nich mal arbiter posúdiť inak. Ešte pred prvým gólom Besiktasu reklamovali faul na Daniela a neskôr aj na Šporara. "Bol to faul na mňa, ale s tým už nič neurobíme," pokrčil ramenami slovinský zakončovateľ. Šporar priznal, že Slovanu chýba v takýchto zápasoch viac skúseností. "Je to normálne, pretože veľa hráčov nehralo skupinovú fázu Európskej ligy, alebo Ligy majstrov. Ale my v takýchto zápasoch musíme dať gól z každej šance, ktorá sa nám naskytne. To veľké mužstvá dokážu."

Smutný bol po zápase aj strelec jediného gólu "belasých" Erik Daniel. Ten videl príčiny neúspechu jasne: "Gól potešil, ale prehrali sme a nič neznamenal. Súper nás v druhom polčase dostal pod tlak, ukázal svoju silu, my sme vpredu nevedeli podržať loptu."

Brankár Dominik Greif prišiel medzi novinárov krívajúc, po kontakte s jedným z domácich hráčov utrpel "koňara". Vyjadril sa k situácii zo záveru zápasu, po ktorej domáci Adem Ljajič rozhodol duel premenenou penaltou. "Nechcem o tom hovoriť, on hodil si loptu medzi hráčov, neviem, či tam bol kontakt, ale na druhej strane bol podľa mňa faul na Erika Daniela. Ale tak čo už, nenarobíme s tým nič."

Na snímke v pozadí Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Greif mal ešte pred prvým gólom tureckého tímu kus šťastia, keď lopta skončila na brvne. Dvadsaťdvaročný brankár sa vyjadril aj k záverom uplynulých dvoch duelov, v ktorých Slovan inkasoval. "Nezvaľoval by som to na neskúsenosť, alebo na nováčikovskú daň. Tí súperi sú kvalitní a keď nás dostanú pod tlak, musíme mať buď šťastie, alebo to jednoducho neustojíme."

Viac o téme: Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar