Haló, nemáte záujem riadiť Premier League? Zakliata stolička šéfa, tento chaos pripomína brexit!

David Pemsel
David Pemsel

LONDÝN - Anglickej futbalovej Premier League nebude šéfovať ani David Pemsel, ktorý rovnako ako predchádzajúca kandidátka Susanna Dinnageová z funkcie odstúpil ešte skôr, ako ju začal vykonávať. Šéf mediálnej skupiny Guardian rezignoval po tom, čo sa v tlači objavili informácie o jeho nevhodnom správaní k bývalej kolegyni.

Päťdesiatjedenročný Pemsel bol do funkcie výkonného šéfa Premier League zvolený začiatkom októbra a mal ju prevziať vo februári. Potom, čo denník The Sun zverejnil správy so sexuálnym podtextom, ktoré posielal bývalej kolegyni, sa ženatý otec troch detí Pemsel budúcej pozície vzdal.

"Po odhaleniach v médiách v tomto týždni a rozhovoroch s Davisom Pemselom dnes Premier League prijala Davidovu rezignáciu a on sa tak nestane výkonným šéfom," uviedli v tlačovom vyhlásení predstavitelia anglickej najvyššej súťaže.

Premier League bude aj naďalej riadiť dočasný šéf Richard Masters. Funkcie sa ujal vlani v novembri po odchode Richarda Scudamorea, pod ktorého vedením liga zaznamenala v minulých 20 rokoch mimoriadny ekonomický vzostup. Jeho nástupkyňou mala byť pôvodne Dinnageová, ktorá sa ale rozhodla zostať v televíznej spoločnosti Discovery a koncom minulého roka oznámila, že do funkcie nenastúpi.


Tagy: Premier League David Pemsel

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA